Zajistěte si kvalitní spánek: Praktické tipy, jak dosáhnout nirvány!

Stává se vám často, že večer nemůžete usnout? Převalujete se a spánek se ne a ne dostavit? Nebo večer usnete, ale v noci se často probouzíte, nespíte kvalitně a ráno jste unavení a rozlámaní? Máme pro vás několik tipů, jak si zajistit lepší spánek. Věříme, že až je aplikujete v praxi, budete každé ráno vyspaní dorůžova.

Zatemnění pokoje

Světlo není pro spánek příznivé, a už vůbec ne to, které vchází skrz okno od pouličních lamp. Možná vám brání v usnutí právě to. Kupte si nové žaluzie, které zajišťují lepší zatemnění než vaše stávající.

Zvolte do ložnice také silné závěsy nebo moderní rolety. Nepusťte už do pokoje ani trochu světla z ulice! Jestli hodně trávíte noci mimo domov, doporučujeme vám také masku na spaní, díky které budete mít absolutní tmu vždy a všude.

Hluk

Možná vám při usínání a spánku vadí také hluk. Pokud je to hluk z ulice nebo železnice, sami nic nezmůžete, nezbude vám než si koupit špunty do uší. Může vás ale rušit i něco z domova, třeba hodiny či hučení ledničky. Vymyslete, jak byt či dům lépe přestavět, aby byl ve vaší ložnici absolutní klid.

Příliš mnoho myšlenek

Vyrušují vás při usínání vzpomínky? Nebo snad uvažujete o problémech, které budete muset vyřešit v práci? S přílišným přemýšlením před spaním se stěží dá něco dělat. Po hodině převalování začnete myslet na to, že už opravdu musíte usnout… a spánek se nedostaví snad nikdy. Naštěstí existují osvědčené rady, které pomáhají těmto stavům předcházet.

Vyvarujte se kofeinu ve večerních hodinách. Nezapomeňte, že se to netýká pouze kávy, ale také energetických nápojů a pravého čaje z čajovníku. Vsaďte na uklidňující bylinky, uvařte si heřmánkový či meduňkový čaj. Specializované prodejny mají v nabídce také směsi, které jsou připraveny právě pro podporu nerušeného spánku.

Dále je vhodné nedívat se večer na zprávy, které zbytečně znepokojují a nepracovat zhruba hodinu před spánkem s počítačem a mobilním telefonem.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.