Jak zkrášlit obývací pokoj? Máme pro vás 5 vychytávek

Přemýšlíte, jak byste ještě vylepšili obývací pokoj, aby byl ještě pěknější a útulnější a aby vám ho všechny návštěvy jen záviděly? Máme pro vás 5 vychytávek, které povznesou obyčejný pokoj na vyšší úroveň. Nemusíte samozřejmě vyzkoušet všechny. Vyberte si ty, které vás nejvíce zaujmou a pak se těšte z nejlepšího obýváku, který jste kdy viděli.

1. Barevně sladěné doplňky

Co je lepšího, než se uvelebit na gauči a podložit se malinkými polštářky? Umístěte jich na sedačku hned několik, aby měl svůj polštářek každý, kdo si na ni sedne. Vyberte na ně barevné povlečení, nebojte se vzorů. Jestli je polštářků více, bude zajímavé, když pořídíte dva druhy povlečení. Stejné barevné variace pak použijte na záclony, závěsy či ubrusy. Bývá vám večer u televize chladno? Kupte si také barevně ladící deku. Když vás zrovna nebude hřát, bude fungovat jako vkusný bytový doplněk.

2. Rodinné fotografie

Vezměte rodinu na focení do ateliéru nebo si nechte vytisknout nejpovedenější snímky z dovolené. Několik fotografií zarámujte a pověste je na stěnu nebo jim udělejte čestné místo na poličce. Rámečky volte buďto v přírodních barvách, nebo je slaďte s polštáři a závěsy.

3. Obrazy

Kromě rodinných fotografií můžete na zdi umístit také obrazy. Podle svého vkusu zvolte výjev z přírody, velkoměsta, zátiší, jak jen budete chtít. Aby obraz přesně zapadl do vašeho pokoje, můžete si objednat obrazy na míru, které budou přesně odpovídat všem vašim požadavkům.

4. Kusové koberce

Celoplošné koberce jsou spíše na ústupu, pravděpodobně kvůli jejich náročné údržbě. Přesto se koberců nemusíte vzdávat úplně. Vyberte si zajímavý kusový koberec a ozvláštněte s ním svůj pokoj.

5. Osvětlení

Velké obývací pokoje mají často tu smůlu, že jsou tmavé. Dejte si zálež na osvětlení. Využijte bodová světla nebo lustr doplňte designovou stojací lampou.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.