Dlažba vydrží všechno, i vlhkost v koupelně či kolem bazénu

Existují různé druhy podlahových krytin. K těm nejkrásnějším patří podlaha z masivního dřeva nebo dřevěné parkety, ty ovšem nejsou příliš odolné vůči vlhkosti. Do koupelny se proto nejlépe hodí dlažba. Nejběžnější jsou asi keramické kachličky, ovšem existují i jiné – a velmi atraktivní možnosti.

Dlažba v interiéru

Interiérová dlažba je nejčastějším podlahovým řešením v koupelnách, kde je nejvyšší vlhkost a na podlahu jsou tudíž kladeny vysoké nároky. V pomyslném žebříčku popularity jsou na předních místech keramická nebo traventinová dlažba. Pro své skvělé vlastnosti se tyto typy podlahových krytin rozšiřují i mimo koupelnu. Oblíbené jsou v kuchyni a na chodbě. Díky výborným vodivým vlastnostem jsou kachličky ideální pro kombinaci s podlahovým topením.

Výběr dlaždic je rozmanitý, každý si přijde na své podle svého vkusu. Nebojte se kombinovat zajímavé barvy či vzory. Toužíte-li po originalitě, zapomeňte na klasické čtvercové nebo obdélníkové kachličky a zvolte raději ty ve tvaru šestiúhelníků.

Do koupelny volte raději kachličky s protiskluzovým povrchem. Vyhnete se tak nepříjemným nehodám, které by se mohly stát, až se na podlahu postavíte mokrou nohou. Nevýhodou dlažby v interiéru je vyšší pořizovací cena a také náročnější instalace. Investované peníze i práce se ovšem vrátí v podobě esteticky zajímavé a odolné podlahy s dlouhou životností.

Dlažba v exteriéru

Do exteriéru vám jednoznačně doporučujeme traventinovou dlažbu. Traventin je přírodní kámen, obvykle v pískově žluté, stříbrné šedé, hnědé, béžové, červené či krémové barvě. Na povrchu má póry, které vytvářejí zvláštní vzor. Proto je traventin skvělým doplňkem každé zahrady. Dlažba působí příjemným přírodním dojmem. Používá se jako dlažba okolo bazénu či na terase nebo jako zajímavý obklad fasády.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.