Potřebujete nové podlahy? Nabízí se beton a anhydrit

Stavba nového domu je náročná záležitost. Musí se myslet úplně na všechno. Důležitá je například dobrá podlaha, která tvoří dostatečnou tepelnou i hlukovou izolaci. Podlaha sestává ze dvou vrstev: základní a nášlapné (PVC, parkety apod.). Základní vrstvu můžete zvolit betonovou nebo anhydritovou. O co přesně jde a jaký je mezi těmito typy podlahy rozdíl?

Betonová podlaha

Realizace betonové podlahy je fyzicky náročná práce. Ideální je si na ni pozvat zkušené řemeslníky. K betonování podlahy musíte nachystat pomůcky k tvoření betonu: míchačku, lopatu, kolečka a kýbl. Dále budete potřebovat ocelové trubky, srovnávací hliníkovou lať, vodováhu a metr, abyste podlahu mohli dobře vyrovnat. Betonové trubky se usadí do výše, v jaké má být výsledná podlaha. Při betonování se postupuje od nejvzdálenějšího koutu směrem ke dveřím. Betonová podlaha umožňuje nášlap již po dvou dnech, k úplnému ztvrdnutí potřebuje čtyři týdny. Během této doby je vhodné o podlahu pečovat a kropit ji, aby nedocházelo k praskání vlivem rychlého schnutí.

Anhydritová podlaha

Zhotovení anhydritové podlahy je jednodušší a rychlejší, na druhou stranu vychází o něco dráž než betonová podlaha. Po úpravě povrchu se do prostoru vylije sádrová směs. Vzniká tím jednolitá podlaha bez spár. Zatížit lze tuto podlahu po několika dnech. Výborně vodí teplo, hodí se k podlahovému vytápění.

Nechte práci na profesionálech

Usnadněte si práci a objednejte si na realizaci podlahy služby profesionálů. Nejen, že si usnadníte práci, ale také získáte záruku, že se nic nepokazí a vše dobře dopadne. Firma Urbánek má s podlahami patnáctileté zkušenosti. Pokládá betonové i anhydritové podlahy, montuje také výztuže a izolace podlahy. Součástí služeb je i poradenství v průběhu příprav a individuální přístup ke každému zákazníkovi.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.