Elegantní? Slabé slovo. Hliník je prostě stylový!

Elegance je subjektivní vlastnost, ale některé materiály jsou takto vnímány drtivou většinou lidí. Skvělým příkladem je hliník. Hliníková okna a dveře sice sluší spíše stavbám v moderním architektonickém pojetí, ale o to více působí na naše smysly. Na minimalistický design je radost pohledět a už dávno neplatí, že se hodí spíše do kancelářských objektů. Stále více lidí si hliníkem nahrazuje plast či dřevo. A není přitom jediný důvod k obavám z horších vlastností – hliníková okna a dveře se vyrábí již od poloviny minulého století.

Hlinková okna a dveře jsou dobrou volbou

Proč byste měli zvolit hliník namísto plastu či dřeva? Každý z materiálů má své specifické výhody a vlastnosti, a proto nelze zobecnit, který z nich je lepší než ostatní. Vždy záleží na konkrétním způsobu využití a specifických podmínkách. Nesporné přednosti hliníku souvisí s nízkou hmotností, odolností, snadným zpracováním a originálním vzhledem. Hliníková okna a dveře jsou téměř věčná – vydrží v původním stavu po desítky let, a to bez ohledu na časté výkyvy počasí. Na kráse mu neubírá ani působení chemických látek, a navíc nevyžaduje téměř žádnou údržbu.

Moderní hliníkové dveře a okna mají vynikající tepelně a zvukově izolační vlastnosti. Kvalitním systémům nechybí prvky proti tepelným mostům, díky kterým nedochází k promrzání rámů. Hliník je zároveň ideální materiál pro výrobu oken a dveří atypických a velkých rozměrů – ty by z jiných profilů vyrobit nešlo.

Na koho se obrátit?

Rozhodnete-li se pro pořízení hliníkových oken a dveří, dejte si záležet s výběrem dodavatele. K renomovaným výrobcům patří společnost PRUNIWERK, která používá vysoce kvalitní profily značek SCHÜCO a PONZIO. V nabídce najdete také střešní světlíky, světlovody a související sortiment. Další informace a fotografie produktů najdete na www.pruniwerk.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.