První pomoc při poruchách pračky

Pračka je jeden z nejvytíženějších elektrospotřebičů v domácnosti. Není proto divu, že se občas potýká s nějakou poruchou. S některými problémy si poradíte sami doma, s jinými je lepší obrátit se na odborníky. Tak jako tak se oprava pračky obvykle vyplatí, jejich životnost je dlouhá, a tak není nutné s prvním problémem kupovat novou.

Co dělat, když pračka neohřívá vodu?

Je vaše pračka nespolehlivá, co se ohřevu vody týče? Řešení je často úplně snadné: Zkuste dávat menší dávku pracího prášku. Pečlivé hospodyňky mají často ve zvyku ho dávat mnohem víc, než je třeba. Ohřívací těleso do pračky pak kvůli nadměrné pěkně nefunguje, jak by mělo. Do jeho výměny se pusťte až tehdy, když zjistíte, že snížená dávka prášku nepomáhá.

Jak postupovat, když pračka neodpouští vodu?

Jestli se vám stává, že v pračce zůstává dlouho voda, pravděpodobně máte ucpaný odtokový filtr. Důkladně ho vyčistěte a opakujte to několikrát do roka. Předtím, než filtr odšroubujete, si připravte vhodnou nádrž na vodu, pravděpodobně totiž nějaká vyteče.

Co když z pračky teče voda?

Pokud vám pračka vytéká, zkontrolujte stav filtru a odtokové hadice. Problém může být také v těsnění. Jeho výměna je snadná, určitě ji zvládnete sami.

Jak zatočit s pachem?

Zápach z pračky sice není přímo porucha, ale setkáváme se s ním s nelibostí. Pračky občas zapáchají kvůli množení bakterií. Pusťte ji naprázdno na co nejvyšší teplotu, abyste bakterie zneškodnili. Použijte také univerzální prací prostředek, který pračku příjemně provoní.

Vážnější závady

Přestal se vám točit buben? Setkali jste se se závadou, kterou jsme zde zmiňovali, ale laické řešení nepomohlo? V tom případě vám nezbude než se obrátit na opraváře. Naštěstí není hned nutné kupovat novou pračku. Electrolux náhradní díly vyřeší nefunkčnost pračky značky Electrolux, stejně tak se prodávají náhradní díly i od dalších výrobců.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.