Proč balkony na své oblibě neztrácejí?

Kupujete, stavíte nebo revitalizujete dům? Nezapomeňte na balkony. Přestože nejde o žádnou architektonickou novinku, ze které by člověk spadl dostal závrať a omdlel okouzlením, nemovitost bez nich by ztratila svou atraktivitu. Možnost vyjít si na balkon vypít kávu, zapálit cigaretu, usušit prádlo a nově i nadechnout se bez nutnosti mít u sebe roušku je standardem, který hraje při pořízení nemovitosti zásadní roli.

Balkonová móda zažila svůj rozkvět již ve starověkém Římě a posléze i v Osmanské říši, kdy vlastnění této „vyhlídky“ řadilo člověka k vyšší společenské třídě. V novodobé historii jsou balkony, lóže a lodžie výsadou architektury 18. století, od níž se s určitými přestávkami v různých stylech stavěly po další dvě století. Teprve až v polovině 20. století byl balkon dotvořen k dokonalosti a stal se dostupným všem.

Vybere si úplně každý

Dnes už balkony využívají v praxi otestované funkční technologie v kombinaci s nejnovějšími poznatky a materiálovými možnostmi. Odborníci z PEKSTRA vědí, že poptávka se řídí nabídkou, a tak dokáží nabídnout produkt rozličných designů i způsobů ukotvení. Mezi klasiku patří hliníkové balkony, jejichž konstrukce je přisazena přímo k fasádě domu bez mezery.

Závěsný balkon má vlastní nosnou konstrukci tvořenou bočním rámem o tvaru čtverce, který je přivařen k podlahové desce. Boční rám je úhlopříčně protnut nosným ocelovým úchytovým táhlem. Oba boční rámy jsou v přední části dvojmo spojené nosníky. Horní část balkonu je osazena zábradlím. Balkony jsou dostupné v půdorysech NORMAL, ARCUS i IDEAL. Výška balkonu je 110 cm ve standardním provedení.

Módní designy

Balkony mohou být uchyceny i pomocí stropních táhel. Balkony s kotvením stropními táhly jsou nejenže použitelné, i když chybí nosné zdi, ale rovněž jsou designově krásné a atraktivní pro své okolí. Rovné linie a kotvení stropními táhly dá balkonu futuristický look. Výplň bezpečnostním sklem ještě podtrhne luxusní charakter.

Už dnes je jisté, že balkony nikdy nevyjdou z módy a investovat do nich se rozhodně vyplatí. Balkony nám dávají možnost svobodně se nadechnout kdykoliv budete chtít okysličit mozek, podívat se na hvězdy nebo utéct před běsnící manželkou, nabručeným manželem, či otravnými dětmi. V tomto je balkon stejně tak nenahraditelný. Vítejte v realitě.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.