Zapomeňte na rýč i krumpáč a pronajměte si rypadlo!

Provádíte stavební úpravy, které se neobejdou bez rypadla? To si nemusíte hned kupovat! Možný je i jeho pronájem! Za velmi výhodné ceny! 

Rypadlem se většinou vykonávají zemní práce všeho druhu. Rypadlo využijete především při hloubení všeho druhu, tedy při pracích na základových deskách, hloubení bazénu, ale i na zahradě při obměně nevyhovující zeminy za novou. A jaké rypadlo zvolit?

Běžné, otočné či s kanopy?

Například půjčovna rypadel Boels nabízí hned několik druhů rypadel. Běžná, otočná, elektrická, naftová, s kanopy, konvenční s kanopy, otočná s kanopy, hybridní, kolová, pásová atd. Jaké zvolit? To záleží na účelu jeho využití.

Vybíráme rypadlo

Rozdíly mezi jednotlivými typy rypadel prozrazují přímo jejich názvy. Nejuniverzálnější je tzv. běžné rypadlo, s nímž zvládnete většinu zemních prací. Otočné rypadlo je možné prakticky otáčet okolo své osy a k tomu mu i nastavovat podvozek, což jednoznačně usnadňuje manipulaci s ním.

Pásový a kolový podvozek

Samotné rypadlo bývá buď na pásovém, či kolovém podvozku. Do bahnitého prostředí rozhodně doporučujeme podvozek pásový. Budete-li se s bagrem pohybovat na zpevněné ploše, můžete zvolit rypadlo s kolečky.

Pohodlné rypadlo s kanopy

Vypůjčit si však můžete i rypadlo s kanopy. To je praktická prosklená kabina, z níž je dokonalý výhled na pracovní plochu. Co se pohonu týče, rypadla se dělí na elektrická, naftová a hybridní. Ta jsou v podstatě nejúspornější.

Zaměřeno na velikost a výkon

Velikost rypadla volte na základě velikosti obdělávané plochy. Nejmenší běžné rypadlo s třímetrovým rozsahem rýpání do hloubky 1,7 metru váží necelou tunu. Velká rypadla ovšem bývají i dvacetitunová. Vaše pozornost by však měla být zaměřena i na výkon motoru rypadla. Nejvýkonnější kolečkové rypadlo dosahuje výkonu 5000 m³ za hodinu.

A na nakolik vás takové rypadlo vyjde? Nejmenší běžné rypadlo vás bude stát necelé 2300 korun na den. To není špatná cena, nemyslíte?

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *