Vybíráte dveře do interiéru?

Při zařizování domácnosti jsou určitě mnohem důležitější věci než dveře. Nebo si to většina lidí alespoň myslí. Časem však zjistíte, že interiérové dveře si dostatek pozornosti přece jen zaslouží. Většinou se totiž nejedná o designový kousek, který po pár měsících nebo letech vyměníte, ale dveře si chcete pořídit na stejně dlouhou dobu jako byt či dům. Navíc právě dveře jsou jedním z vybavení, které dokáže pozvednout, nebo naopak shodit vyznění celého pokoje.

Vyzkoušejte posuvné dveře

Při výběru interiérových dveří je v běžné situaci jedním z hlavních hledisek jejich vzhled. Co když ale situace úplně běžná není? Pak musíte upřednostnit jiné kriterium. Tím, co může výběr komplikovat, je například prostor. Pokud totiž nebydlíte v domě, který disponuje prostornými místnostmi, je pro vás každý centimetr navíc důležitý. Jednou z chytrých možností jak ušetřit místo jsou například posuvné dveře. Klasické křídlové dveře totiž potřebují na pohodlné otevření až 2 m2 prostoru navíc. Nejvíce je tedy oceníte v panelákových bytech a malých garsonkách. Při výběru vhodného dodavatele navíc nemusíte řešit ani práh, a proto jsou tyto dveře oblíbené také u starších či handicapovaných lidí.

Do pouzdra či na stěnu?

Při pořizování posuvných dveří bývá často otázkou, zda dveře zasadit do kolejnic na stěnu, či do pouzdra ve stěně. Varianta zasazení posuvných dveří do pouzdra je určitě mnohem elegantnější, ovšem náročnější na montáž. Vyžaduje totiž stavební úpravy takzvaného pouzdra, a tak je lepší se pro tuto variantu rozhodnout již při projektování. Posuvné dveře připevněné na stěnu jsou tedy tím nejjednodušším řešením, a není tedy problém na ně přejít ani z klasických křídlových. Pokud tedy v současné době plánujete výměnu vašich interiérových dveří a zaujala vás možnost posuvných dveří, navštivte internetové stránky společnosti Erkado. V jejich sortimentu si dozajista vyberete z některou z variant zavěšení.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.