Kuchyně na míru nejsou jen pro vyvolené

Kuchyň je místem, ve kterém se musí hospodyňka cítit jako ryba ve vodě. Měla by být prostorná a útulná zároveň. V posledních letech totiž přejala funkci, kterou měl donedávna pouze obývací pokoj. Kuchyně se staly místem, ve kterých se stále častěji setkáváme se svými nejbližšími a zveme si do ní také přátele. A jak je na tom ta vaše? Je funkční a reprezentativní zároveň, nebo volá po rekonstrukci? Pokud se v dohledné době chystáte na novou, budete se muset rozhodnout mezi sériově vyráběným nábytkem a variantou na míru. My vám vaše dilema pomůžeme vyřešit.

Kuchyně na míru evokuje představu něčeho nadstandardního. Luxusu, po kterém mohou sáhnout jen ti movitější, což je do jisté míry pravda. Na druhou stranu není nereálné vyhledat někoho, kdo vám ji vyrobí za cenu, která cenu sériově vyráběného výrazně nepřevyšuje.

Kuchyni na míru však nevolí pouze ti, kteří si ji mohou dovolit. Představuje alternativu pro lidi, kteří si myslí, že výbavu sami nezvládnou či disponují atypickým interiérem (např. skosený půdní byt, garsoniéra menších rozměrů apod.). V neposlední řadě také zákazníci, kteří vyžadují speciální úpravu – kupříkladu nižší nebo vyšší kuchyňskou linku. V takových případech je investice do kuchyně na míru dokonce nezbytná.

Jaké jsou výhody kuchyně na míru?

Největší výhodou kuchyně na míru je samozřejmě skutečnost, že si ji můžete navrhnout na základě vlastních potřeb a přání. Nemáte-li o výsledku ucelenou představu, nevadí. Vždy se můžete obrátit na vyškoleného pracovníka, který vám s návrhem poradí, nebo jej vypracuje za vás. V každém případě si musíte důkladně rozmyslet, co budete v nové kuchyni chtít a jak ji sladíte se zbytkem interiéru. Budete muset zohlednit rozpočet, styl bydlení (klasika, nebo moderna), počet členů domácnosti a to, zda bude kuchyně sloužit i jako jídelna. Pokud vám odborník doporučí něco, co se vymaká vaší představě, neberte jeho rady na lehkou váhu. Kuchyňská studia si zakládají na svém renomé a určitě vám nebudou radit špatně. Pokud však přesto váháte, poraďte se i jinými odborníky, kteří řešení najdou, nebo vás utvrdí o opaku.

Jak vybrat kuchyňské studio?

Vzhledem k množství kuchyňských studií, kterých v posledních letech výrazně přibylo, se může zdát, že vybrat to správné nebude jednoduché. Opak je pravdou – dejte na radu přátel, jejichž kuchyně se vám líbí, případně na reference vybraných firem. Nespokojte se s galeriemi na internetu a rozhodně navštivte showroomy, ve kterých si modelové kuchyně budete moct „osahat“. Většina studií nabízí tvorbu návrhu a cenovou kalkulaci zdarma – nechte si proto vytvořit hned několik projektů a porovnejte ceny. Možná vás překvapí, jak se jednotlivé nabídky liší.

Článek jsme připravili ve spolupráci s kuchyňským studiem IMPRO, které se výrobou kuchyní na míru zabývá od roku 2001. Kuchyně IMPRO vynikají originálním zpracováním a vyrábí se z laminovaných desek opatřených ABS hranou, masivního dřeva, nebo dýhovaných desek. Samozřejmostí je nepřeberné množství volitelných barevných odstínů, ale také doplňky v podobě drátěných a závěsných programů, osvětlení a kompletní kuchyňské příslušenství včetně spotřebičů. Ukázky realizací, které jsme pro vás vybrali, hovoří za vše. Budete-li se chtít na kuchyně IMPRO podívat naživo, navštivte některý z kamenných showroomů:

IMPRO kuchyně Ostrava:

28.října 2610/153
702 00 Ostrava – Moravská Ostrava

IMPRO kuchyně Havířov

Dlouhá třída 903/24A
736 01 Havířov

IMPRO kuchyně Frýdek Místek

Beskydská 151
738 01 Frýdek-Místek

Kuchyne na miru 2

Kuchyne na miru 3

Kuchyne na miru 4

Kuchyne na miru 5

Kuchyne na miru 6

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.