Jaké boty by vám rozhodně neměly chybět a kam je uschovat

Boty a kabelky, to jsou náplasti na každou ženskou bolístku. Není divu, že se vám doma občas přemnoží a je čas udělat v předsíni pořádek. Prostor není nafukovací a nemůžete nechat luxusní kousky válet jen tak po zemi. Které si ponechat, které poslat dál a kam s tím vším?

Inspirace na letní sezónu

Základ botníku každé ženy by měly tvořit klasické černé lodičky, ať už kožené, semišové nebo lakované. Každému outfitu dodají nádech elegance a je jen málo modelů, s nimiž by neladily. Naopak i ženy, které nejsou sportovně založené, by měly vlastnit alespoň jeden pár tenisek, v nichž si noha odpočine. Favoritem na léto jsou ploché otevřené sandálky, jež nohám nedovolí, aby se zapařily, a poskytnou maximální pohodlí. Pro zvýraznění lýtka lze zvolit tzv. gladiátorky. Do práce, do školy, na výlet, na nákupy i do kina si můžete vzít pohodlné balerínky. Pokud ale potřebujete opticky prodloužit nohy, pořiďte si i sandály na podpatku se zavazováním okolo kotníku.

Boty do nepohody

Na podzim a v zimě si jistě neobejdete bez praktických holínek, jinak zvaných kozačky. Dnes je akceptovatelné nosit je jak ke kalhotům, tak k sukním a kostýmkům. Chybět by vám neměly ani elegantní kotníčkové boty na podpatku, které bývají uvnitř zateplené, takže zdobí i hřejí. V poslední době jsou populární tzv. Chelsea boots neboli perka, původně pánská obuv, která si vydobyla své místo v dámských botnících a stala se mnohem nápaditější. Další variantou zimních bot jsou kozačky na skrytém podpatku, tedy platformě či klínku. Centimetry vám přidají opravdu nenápadně, a navíc jsou stabilnější než tenké podpatky.

Kouzla s prostorem

Víte, že průměrná česká žena vlastní okolo dvaceti párů bot? Pokud se pohybujete nad průměrem, zřejmě máte s jejich uskadněním problém, zvláště sdílíte-li botník s dalšími členy rodiny. Řešením by pro vás mohly být výklopné botníky, které se vejdou i do úzké chodby, protože boty uchovávají úsporným způsobem. Když se budete chtít dostat ke konkrétnímu páru, zatáhnutím otevřete daný oddíl, polička se vyklopí a nabídne vám jej. Ještě zajímavější možností jsou závěsné botníky, které upevníte na stěnu, takže na zemi vůbec žádné místo nezaberou. Sedací botník se na první pohled může zdát jako robustní žrout místa, ale kdo se u obouvání rád posadí, si díky němu nemusí pořizovat do předsíně křeslo ani lavici.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.