Dřevěná postel z masivu: Proč byste ji měli chtít i vy?

Vrzající a viklající se postel dokáže pokazit dojem z jinak harmonické ložnice. Pokud se chcete konečně pořádně vyspat, rozhodně nestačí, abyste investovali do kvalitní matrace – neméně důležitá je i samotná postel. Ale jak vybrat tu správnou, když je nabídka tak bohatá? Prodejci nabízí postele z různých materiálů a není snadné se rozhodnout pro ten nejlepší. Anebo ano? Stále více lidí volí masiv. Postel ze dřeva je sice na první pohled o něco draží, ale na druhou stranu má takové vlastnosti, kterým jiné materiály nemohou konkurovat. A navíc to není tak horké ani s tou cenovkou.

Masivní dřevo je téměř nesmrtelné

Můžete si pořídit levnější postel, ale zanedlouho budete opět ve stejné situaci. Dřevěná postel vás bude stát více, ovšem vydrží mnohem déle. Výrobci používají dřevo staré přes 60 let a v případě důsledné péče výrobky vydrží minimálně stejnou dobu. Masiv je odolný a s trochou šikovnosti ho můžete kdykoliv renovovat. Postel díky tomu může vypadat jako nová třeba za dvacet let.

S odolností a životností jde ruku v ruce také finanční výhodnost. Spočítáte-li si, kolik byste v průběhu dalších let utratili za několik dalších postelí, pravděpodobně dojdete k závěru, že masiv není dražší. Samozřejmě záleží i na tom, zda si vyberete postel z klasických dřevin, nebo sáhnete po exkluzivním provedení z exotického dřeva.

Maximum pro vaše zdraví

O nábytku z masivního dřeva se traduje, že je zdravý. Co si pod tím představit? Při výrobě se nepoužívají přípravky způsobující alergie a jiné zdravotní neduhy. Jmenovitě jde například o lepidla a mořidla. Přesto si před nákupem ověřte, zda výrobce použil zdravotně nezávadný lak. Drtivá většina nábytku disponuje certifikací, ale některé výrobky tato přísná kritéria přeci jen nesplňují.

A kde na krásné, kvalitní a cenově dostupné postele z masivu narazíte? Poohlédněte se po nich na www.dona-shop.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.