Dluhy nebo závazky, o vše se postará exekutorský úřad

Dostali jste se do spirály dluhů a nevíte, jak z ní ven? Neklesejte na mysli, neboť finanční potíže lze vždy nějakým způsobem vyřešit. Někdy to jde snadno, jindy o něco hůře, ale nikdy před nimi neschovávejte hlavu do písku. Kdykoliv se můžete obrátit na exekutorský úřad, který vám nabídne efektivní řešení.

Exekutorský úřad zároveň pomáhá lidem, kteří jsou v opačné situaci – někdo jim dluží peníze a nemohou proto řešit vlastí pohledávky. Ať už patříte do první nebo druhé skupiny, spolupráce s exekutorem předčí vaše očekávání. Můžete se na něj obrátit jako fyzická i právnická osoba.

Exekutoři vám pomohou s vymáháním pohledávek

Situace, kdy vám někdo dluží nemalou částku, ale vy s dotyčným nemůžete „hnout“, není příjemná. Tím spíše, dostanete-li se kvůli tomu do tzv. druhotné platební neschopnosti. Nemůžete-li hradit své závazky, pak jediná účinná cesta vede právě přes exekutorský úřad. Rychlejší variantou je mimosoudní jednání, ale velká část případů končí u soudu. Pokud soud shledá, že jste v právu, pověří exekutora a ten podnikne nezbytné kroky.

Exekutoři musí dodržovat platnou legislativu a soudní rozhodnutí. Díky rozsáhlým pravomocím mohou přistupovat k důležitým informacím (např. od bank, orgánů státní zprávy apod.).

Dobrovolná exekuce? Často nejlepší možnost

Došli jste k závěru, že se vlastními silami z dluhů nedostanete? Pak nečekejte, až se částka navýší a raději se dobrovolně přihlaste k exekuci, které se zřejmě tak jako tak nevyhnete. Exekutorský úřad vám ochotně poskytne všechny důležité informace a seznámí vás s postupem oddlužení.

Dobrý zpráva je, že exekuce nemusí vyústit ve ztrátu střechy nad hlavou. Exekutor se bude v prvé řadě zajímat o stav vašeho účtu a hodnotu movitých věcí, které můžete postrádat. Exekuce nemovitostí je až poslední možností.

Chcete se o službách exekutora dozvědět více? Kontaktujte Exekutorský úřad Ostrava, který spolupracuje s klienty v rámci celé České republiky. Více informací najdete na www.exekuce-ova.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.