Jak zvýšit cenu nemovitosti při prodeji

Všichni víme, že každá nemovitost má svoji cenu. Ukazatelů, které určují hodnotu nemovitosti, je několik. Jeden z nejvýraznějších prvků je její umístění. Například můžeme říci, že byt o velikosti 60 m2 v Praze stojí přibližně stejně jako pozemek o rozloze třeba i 1000 m2 a to i s domem o užitné ploše 120 m2, který se ale nachází ve vzdálenosti 40 km od většího města. Místo, kde se nemovitost nachází, je tedy jedna z klíčových vlastností, která určuje její cenu. Dalším oceňovaným atributem nemovitosti je velikost užitné plochy stavby či celkové plochy pozemku. Zde samozřejmě platí, že čím větší plocha, tím vyšší cena (mluvíme-li o stejné lokalitě). Hodnotu různých nemovitostí můžeme snadno porovnat pomocí závislosti ceny v korunách na m2.

Neopominutelným kritériem určujícím cenu nemovitosti je také její účel a celkový stav. Samozřejmě jde především o statiku objektu, funkčnost potrubí apod. Velmi důležitý je ale také vizuální stav. Pokud nemovitost doslova praská ve švech odloženými různými předměty, nedělá na zájemce tak dobrý dojem, jako když je stejná nemovitost vyklizená a uklizená. Zájemce si v uklizených prostorách dokáže lépe představit jejich nové využití. Navíc nemusí počítat s vícenáklady na vyklizení nepořádku. Chcete-li tedy zvýšit cenu vaší nemovitosti, nechte ji kompletně vyklidit. Její cena okamžitě stoupne a vy navíc ušetříte zájemci spoustu času. Pokud prodáváte dům, byt či chalupu ve Středočeském kraji či v Praze, kontaktujte pro vyklizení nemovitosti firmu Vyklizeno1-2, uvidíte, že budete spokojeni.

Firma Vyklizeno1-2 se postará o vyklizení domu, bytu, dvoru, zahrady i půdy. Díky rychlému a pečlivému vyklizení zvýší cenu vaší nemovitostí a zbaví vás veškerého haraburdí z daného objektu. Vy tak váš čas budete moci vynaložit účelněji než na vyklízení.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.