Svítidla a osvětlení pro každý interiér

Většina populace si často neuvědomuje, jak moc je pro nás světlo důležité. Přitom nás obklopuje každý den a bez něj by nebylo vše tak snadné. Svítidla a osvětlení jsou všude kolem nás. Míjíme je na ulicích, slouží nám ve škole nebo v práci, domácnostech, restauracích i všech ostatních podnicích.

Jak ale správně vybrat to pravé svítidlo?

Hlavním rozhodujícím faktorem je, zda vybíráme osvětlení interiéru nebo exteriéru. Oba typy svítidel se liší především ochranným IP krytím. To zajišťuje ochranu svítidla před vlhkostí a prachem. Čím vyšší je uvedené číslo stupně IP krytí, tím je svítidlo odolnější. Ty s nejvyšším krytím lze využít v exteriéru, vlhkém prostředí koupelen nebo dokonce pro osvětlení jezírek či bazénů pod vodou.

Mezi nejčastěji využívaná venkovní svítidla patří zemní zápustná svítidla, lampy a sloupky a reflektory.

Přesuňme se do interiéru

Interiérová svítidla vybíráme především podle toho, jaký účel mají plnit. Může se jednat o hlavní svítidlo, doplňkové svítidlo, dekorativní svítidlo nebo jen orientační svítidlo. Typů svítidel je velké množství a vy můžete vybírat jak svítidla na strop, tak i různá další doplňková a estetická svítidla. Pro obývací pokoj či prostornou halu jsou vhodné kolejnicové a lankové světelné systémy, které jsou velmi variabilní, vzdušné a elegantní.

Do dětského pokoje využijete jak hlavní lustr, tak i doplňkové lampičky, protože se děti často bojí tmy a nechtějí usínat samy. Teplé světlo vytváří útulnou a pohodlnou atmosféru. Lampičky do dětských pokojů jsou často vyráběny s motivy pohádkových postav nebo jiných veselých a barevných kamarádů.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.