Vybrat dobrou sedací soupravu je kumšt

Nabídka sedacích souprav je neuvěřitelně široká, tak čeho se bát? K mání jsou velké, malé, střední, rozkládací i jiné sedačky – stačí si vybrat takovou, která do vašeho obývacího pokoje zapadne, jako by byla vyrobena na míru. Jenomže která to je? Jaké vlastnosti by měla mít? Toť otázka. A protože můžete při výběru opomenout některý z důležitých aspektů, připravili jsme pro vás praktický manuál.

Sedací souprava je nejvýznamnější kus nábytku v celém obývacím pokoji, a proto je podstatné, aby plnila svůj účel na sto procent.

Jak velkou?

Naprosto zásadní otázka souvisí s velikostí. Jak velká by měla vaše nová sedačka být? V případě prostorného obývacího pokoje můžete sáhnout po větším rohovém modelu, který prostor opticky rozdělí na menší sektory. Ale jakou sedačku do obýváku menších rozměrů? Určitě ne takovou, která zaplní většinu podlahové plochy. Ideální jsou dvou nebo trojsedáky doplněné o křesla. Na webu najdete nespočet inspirativních článků na dané téma.

Z jakého materiálu?

Velikost nechme stranou. Jsou i další vlastnosti, na které byste se měli zaměřit. Například materiály. Prahnete-li po praktickém a přitom luxusním řešení, poohlédněte se v kategorii kožených sedacích souprav. Kůže je vždy trendy, nikdy nestárne a dobře se čistí, což o některých luxusních tkaninách konstatovat nelze. Samozřejmě záleží také na typu výplně – raději se připlaťte za kvalitu, aby vám po relativně krátké době nezbyly oči pro pláč. Běžná teplá pěna nízké gramáže se během několika měsíců prosedí a zdeformuje…

Na závěr jsme si nechali tip na spokojený nákup. Kvalitní sedačky všech typů nabízí specializovaný e-shop iSedacky.cz. Na své si přijdou zájemci o cenově dostupné i luxusní kousky. Samozřejmě nechybí ani praktické rozkládací sedací soupravy.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.