4 tipy pro snadné stěhování

Známé rčení praví, že „lépe vyhořet, než se stěhovat“. Pro hrstku lidi je stěhování takřka každoroční rutinou, protože často mění adresu kvůli práci. Na druhé straně však stojí méně zkušená většina, které se při pomyšlení na náročný proces balení, cestování, vybalování a další související činnosti, rozklepou kolena. A do které skupiny patříte vy? Pokud je pro vás stěhování synonymem hororu, držte se následujících tipů, které jsme připravili s odborníky z firmy Stěhování bez dřiny.

1. Začněte jednat v předstihu

Stěhování není příjemná záležitost a proto se vše snažíme odkládat. Začněte plánovat alespoň dva až tři týdny dopředu. Kontaktujete-li stěhovací firmu včas, jistě vám nabídne termín, který vám bude vyhovovat. Zavoláte-li den nebo dva předem, může se stát, že bude daný termín obsazený.

2. Stěhování svépomocí se většinou nevyplatí

Možná si pohráváte s myšlenkou, že vše zvládnete sami a „zadarmo“. V tom případě si dobře spočítejte, kolik vás bude stát pronájem dodávky, pohonné hmoty a obalové materiály. Vyhraďte si spoustu volného času a obrňte se proti stresu.
Stěhování pod taktovkou profesionální stěhovací firmy je mnohem rychlejší a ve finále většinou levnější. V ceně je obvykle započítáno i zapůjčení obalového materiálu a spousta dalších maličkostí. V neposlední řadě si ušetříte spoustu námahy – stěhování těžkých břemen je bez speciálního vybavení velmi obtížné a někdy i nemožné.

Tip: O firmě Stěhování bez dřiny jsme se dozvěděli od čtenáře, který ji využil v rámci Jičína. Stěhování bez dřiny ale nenabízí pouze stěhování v Jičíně – seznam všech lokalit najdete na webových stránkách společnosti.

3. Na balení si vyhraďte místnost

Nebydlíte-li v garsoniéře, vyhraďte si místnost, do které umístíte zabalené věci. Uvědomte si, že před stěhováním bude ve vašem bytě mnohem méně prostoru – nábytek sice zůstane na stejném místě, ale obsah vyndáte ven. Jako dočasné „skladiště“ může posloužit i ložnice, kde potřebujete volnou pouze postel.

4. Jak správně balit?

Nemixujte věci z několika místností do jedné krabice. Někteří lidé vkládají drobné věci mezi oblečení, což sice ušetří místo, ale o to větší chaos při vybalování. Krabice a obaly označte!

O firmě Stěhování bez dřiny

Firma Stěhování bez dřiny nabízí kompletní stěhovací služby od A do Z a to v rámci celé České republiky. V oboru působí již od roku 1989 a dbá na profesionální a lidský přístup. Ať už jsou vaše požadavky jakékoliv, zkušení matadoři vám ve všech ohledech vyhoví.  Samozřejmostí je i stěhování během víkendů, svátků a v noci – bez navýšení. Více na www.stehovanibezdriny.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.