Jaký je význam jednotlivých prvků lapače snů? Podle čeho ho vybírat?

Lapač snů je v původní podobě téměř záhadný kruh, který starověcí Indiáni vytvořili na ochranu před zlými sny a negativní energií. Zřejmě účinkoval, proto přežil dodnes. Proto si ho můžete i vy vyrobit anebo pořídit a vyzkoušet, jestli na legendě, která jej provází, opravdu něco je.

Klidný spánek novorozencům

Lapače snů byly původně zavěšovány nad kolébkou novorozeněte, jemuž měly přivodit sladké sny. Zřejmě ho ale před spánkem také zabavily a uklidnily, protože mělo šanci pozorovat poměrně harmonické tvary doplněné rozvernými ptačími pírky. Jejich pohyb značí příchod dalšího snu do duše snícího dítěte, ale i dospělého. Pokud je sen zlý, zachytí se v síti uprostřed centrálního kruhu lapače. Dobrý sen se naopak dostane pomocí peříček ke spáči. Zlé sny ze sítě uzlíků jsou poté rozptýleny s prvními dopadajícími slunečními paprsky a lapač je opět připraven na další noc. Lapače snů Indiáni původně tkali z větví červené vrby a vyplétaly vlákny získanými ze stonků kopřiv. Jako centrální kamínek značící bytostné já člověka byl používán drahokam nebo polodrahokam.

Na co si dát u lapače snů pozor?

Především na to, z jakých je vyroben materiálů. Hlavní kruhová obruč by měla být vytvořena z měkkého dřeva, které je dostatečně pružné, aby šlo ohnout do kruhu a svázat. Dejte si pozor, aby nebyl kruh stažený drátem, ten by zrušil jeho magické působení. Přijatelné jsou pouze přírodní materiály jako například kožený řemínek nebo nit. Soustavu uzlíků a vnitřní síť asi už dnes z kopřiv nebo zvířecích šlach dělat nikdo nebude, ale přesto by měly být opět z přírodních materiálů. Vhodné jsou kožené řemínky, lýko, provázek anebo nit. Pírka by měla být taktéž přírodní, rozhodně ne uměle vyrobená. Krásně se na lapači snů budou vyjímat pírka bažantí. A navíc budete mít důvod pro krásnou procházku po lese.

O kráse lapače snů rozhoduje peří

Chcete-li si lapač snů, který jste si právě pořídili, trochu zkrášlit a ozvláštnit, přidejte na něj více pírek exotických ptáků. Vydat se pro ně můžete například do zverimexu. Určitě budou mít na podlaze poblíž klecí s papoušky spoustu krásných exemplářů. A jestliže vám tato pírka nebudou stačit, další seženete v obchodě s výtvarnými potřebami. Stačí se jen dívat kolem sebe a hledat dílky skládačky, která pak přeroste ve váš osobní lapač snů.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.