Jak na koupi nemovitosti ve Španělsku?

Pohráváte si s myšlenkou na velkou životní změnu? Pokud vás napadlo, že vyměníte své stávající bydliště za prosluněnou lokalitu někde poblíž vyhlášeného přímořského letoviska, máte jedinečnou šanci. Ve Španělsku je k mání několik milionů nemovitostí, a to za velmi příjemné ceny. Za prudký pokles může vleklá ekonomická krize, ze které se Španělsku nedaří dostat. Důvodů, proč si pořídit dům nebo apartmán právě zde, je hned několik. Přečtěte si o nich v následujících řádcích a udělejte si názor sami.

Proč mít nemovitost ve Španělsku?

Na otázku, proč Češi v posledních letech tak rádi investují do nemovitostí ve Španělsku, není těžké odpovědět. Mít vilu, domek nebo alespoň apartmán v místech, kam se běžně jezdí na dovolenou, je velmi praktické a z dlouhodobého hlediska i úsporné. Ve Španělsku je nejlepší celoroční počasí, mnohem zdravější ovzduší než v České republice a v neposlední řadě také moře. Mladí lidé si pořizují nemovitosti jako rekreační objekty, penzisté se do prosluněného Španělska přesouvají natrvalo.

Není koupě nemovitosti příliš složitá?

Nemovitost ve Španělsku může vlastnit každý občan EU s evidenčním číslem cizince „N.I.E.“. Toto číslo lze získat na cizinecké policii a je podmínkou k legálnímu uzavírání kupní smlouvy. Ta se podepisuje u španělského notáře, který garantuje, že nemovitost není zatížena zástavním právem apod. Počítejte s tím, že k ceně musíte připočítat 10 % DPH, náklady na notáře a některé další poplatky včetně provizi realitní kanceláři.

Jakkoliv se vám může pořízení nemovitosti jevit jako komplikované, stačí se obrátit na dobrou realitní kancelář. K renomovaným specialistům patří zkušení makléři z MIA Reality. Společnost se zabývá zprostředkováním prodeje realit ve Španělsku a v dalších evropských zemích.

Chcete se dozvědět více? Podívejte se na nemovitosti ve Španělsku a udělejte si vlastní názor…

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.