Kvalitní koberce nemají takřka žádné nevýhody

Podlahová krytina může mít celou řadu podob. Někdo dává přednost dřevu, další jedinci preferují třeba umělé materiály. Existuje však ještě jedna cesta, a sice koberce. Ty sice nejsou u mnoha lidí příliš oblíbené, nicméně důvody, proč tomu tak je, už takřka neexistují.

Méně náročného čištění

Ty největší výtky vůči kobercům vždy směřovaly k jejich čištění. To nebylo ještě relativně nedávno zrovna jednoduché ani levné. Doba však pokročila a dnes již není problém ani na českém trhu pořídit speciální čistidla, která odstraňují skvrny, avšak samotným tepichům ani v nejmenším neškodí.

Na kobercích snadno ulpívají chlupy domácího zvířectva, a navíc se v nich rádi usazují mimo jiné i roztoči. Všechno jsou to škodlivé alergeny. Odstranit je u tepichu už také nedá žádnou velkou práci. Je však potřeba si k tomuto účelu koupit vhodný vysavač. S jeho pomocí je možné zlikvidovat všechny alergeny nejen na či přímo v tepichu, ale třeba také na nábytku.

Příjemné na dotek

Nic proti plovoucím podlahám. V mnoha ohledech jsou bezkonkurenční, nicméně mají dvě velké vady – jsou tvrdé a nehřejí. Koberce jsou na tom zcela opačně. Chodit po nich je báseň, zvláště po těch kvalitnějších. Člověk se nemusí vůbec bát nachlazení, když se rozhodne být doma bez ponožek.

Teplo, které generuje topení, se totiž rádo usazuje v kobercových vláknech, takže každý krok je hřejivý. Pozitivní navíc je, že z koberců se tepelná energie pomalu line i do místnosti, čímž ji také tak trochu zahřívá. Díky tomuto efektu je možné snížit o stupínek dva topení a tím ušetřit.

Ruční práce

I standardní koberce jsou v mnoha ohledech velice dobré, nicméně kdo chce mít doma skutečně něco extra, ten sáhne po opravdovém perském koberci. Opravdový v tomto případě znamená ručně vyrobený.

Každý kvalitní orientální koberec je díky tomu originálem. Nikdo nemá dva úplně stejné perské tepichy.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.