Jak prakticky i designově vylepšit oblast okolo oken?

Když se na našem trhu poprvé objevily žaluzie, znamenalo to obrovský boom spojený hlavně s celkovou praktičností. Stačil jeden rychlý pochyb a mohli jsme jednoduše zastínit pronikající slunce. Negativem však byl a stále je ne příliš zajímavý vzhled. Proto si mnoho lidí ponechalo své krásné záclony. A ty jim vydržely až do současné chvíle. I proto jsou naším prvním tipem. Zatímco žaluzie nadchnou hlavně možností zastínění, záclony nabídnou zajímavý designový prvek, stejně jako nám mohou přinést i věští dávku potřebného soukromí.

Závěsy nadchnou svou hravostí

Mnozí z nás si jistě pamatují i na dobu, kdy byly součástí oken velké, nevzhledné a také velmi těžké závěsy. Ty sice postupem času mizí, ale hlavně proto, že je nahrazují řešení zcela jiná. Ta se pyšní hlavně:

  • Bohatým výběrem barev
  • Různými motivy a ornamenty
  • Bohatým výběrem materiálů

Podíváme-li se konkrétně, tak už to nemusí být jenom běžná látka, jelikož závěs může být vytvořen i z materiálů modernějších. Příkladem jsou třeba elegantní panelové závěsy, které jsou aktuálně velkým hitem u moderních domů, stejně jako u moderních bytů. Nechte se inspirovat jejich zajímavou krásou i provedením.

Lákavé řešení přichází z Japonska

Tato země si na styl svých interiérů vždy potrpěla. I proto můžeme v současné době říci, že právě odtud přišlo řešení, které nás zcela určitě nezklame. O jakém mluvíme? Doporučujeme japonské stěny, které nadchnou nejenom svým vzhledem, ale i jednoduchým použitím. Jsou pověšeny ve stropní vodicí liště, díky čemuž je můžeme celkem hravě umístit na jakékoliv požadované místo v oblasti okna. A to jak během dne, kdy chceme zastínit sluneční paprsky, tak třeba i během noci, kdy nechceme být rušeni světlem z ulice. Když k tomu přidáme zajímavé možnosti barev, motivů, nebo dokonalých obrázků, je více než jasné, čím si obývací pokoj, ložnici či pracovnu vylepšit.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.