Profi malíři radí: Jak správně vymalovat pokoj?

Čerstvě vymalovaný interiér vypadá vždy útulně. Pokud si dáte záležet na vhodné barevné kombinaci, docílíte nevšední atmosféry a celkového zlepšení estetické úrovně. Nemáte-li s malováním pokojů žádné předchozí zkušenosti, vezměte si k srdci následující tipy. Poskytli nám je profi malíři z malířství České Budějovice.

Co budete k malování potřebovat?

Klíčem k úspěchu je důkladná příprava a kvalitní pomůcky. Neobejdete se bez plachet na přikrytí nábytku, pásek, štětců a barev. V rámci oprav nerovných povrchů budete potřebovat brusnou houbičku a tmel na opravu menších děr a prasklin.

První fáze malování se nese v duchu zakrývání podlahy, nábytku a míst, která nebudete malovat. Neméně důležité je očištění stěny od prachu, pavučin a nečistot. Krycí pásku použijte na oblepení dveří a rámů oken. Než se pustíte do malování vypínačů a zásuvek, vypněte přívod elektrického proudu a oblepte je krycí páskou.

Příprava podkladu

Objevíte-li ve stěně menší prasklinky nebo díry, vyplňte je tmelem. V případě starého, olupujícího se nátěru neváhejte s odstraněním. Jinak hrozí, že se nový nátěr bude loupat a výsledek nebude vypadat podle vašeho očekávání.

Jaké je optimální množství barvy?

Malíři pokojů České Budějovice doporučují cca 15 litrů barvy (hotový odstín) na cca 20 metrů čtvereční plochy.

Co se týče techniky malování, válečkem začínejte uprostřed stěny a stejnoměrnými tahy nanášejte barvu směrem nahoru a dolů. Další tah začínejte o jednu až dvě šířky válečku dále a poté se vracejte směrem zpátky. Ve finále sjednoťte tahy odshora dolů.

Malování obvykle probíhá ve dvou vrstvách. Před aplikací druhé vrstvy nezapomeňte počkat, až první vrstva barvy zaschne.

Kdo nic nedělá, nic nezkazí

Máte strach, že malování nedopadne podle vašich představ? Obraťte se na odborníky z malířství Dráb. Firma působí na trhu od roku 1991 a nabízí komplexní služby. Malíři provádí veškeré malířské a natěračské práce – nátěry oken a dveří, střech, plotů, kovových konstrukcí, radiátorů i nátěry fasád České Budějovice. Reference a další informace najdete na www.drabmalirstvi.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.