Díky protipožárním dveřím je bezpečnost zaručena

Pokud si myslíte, že protipožární dveře na kráse moc nepobraly, jste na omylu. V mnoha případech je od běžných modelů nerozeznáte. Tyto praktické produkty mají za úkol ochránit váš majetek a lidské životy. Jejich cena je samozřejmě vyšší, protože dokážou zabránit šíření ohně a kouře. V bytových jednotkách jsou nepostradatelné.

Vzhled a funkce

Užitečné bezpečnostní protipožární dveře mají jiné vnitřní souvrství dveřního křídla i zárubně. Existují určité normy pro budovy, které se musejí dodržovat. Bezpečnostní řešení je uceleno přímo v plánech stavby. Požárními úseky jsou chodby bytových domů, samostatné byty, garáže. Tyto úseky musejí být od sebe odděleny požárními stěnami, příčkami i dveřmi. Velmi důležitá je funkce požárního uzávěru i požární odolnost počítaná v minutách. Za zmínku stojí také materiálové řešení. Většina modelů je opatřena automatickým zavíráním.

Stupnice požární odolnosti

Také tento fakt je opravdu klíčový. Známe stupnici požárních uzávěrů 15, 30, 45, 60, ale i 90 minut. Produkty volíme podle rizika, které hrozí na jednotlivých úsecích. Zajímavé jsou ocelové protipožární dveře, protože se pyšní konstrukcí a jasně danými parametry. Na první pohled je poznáme podle označení, které musí být umístěno na viditelném místě. Tyto dveře padnou jako ulité do požárních zárubní. Specializované firmy je vyrábějí na zakázku také pro atypické prostory. Samozřejmě lze koupit dvoukřídlové i jednokřídlové protipožární dveře.

Kde nakoupit

Firma BB Kovo se zabývá výrobou protipožárních dveří již od roku 1990. Během svého působení zrealizovala nesčetné množství zakázek pro bytové domy i velké společnosti. Protipožární dveře od BB Kovo najdete v bytových domech, divadlech, autocentrech, soukromých firmách, církevních stavbách, školách, wellness centrech i kasinech.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.