Ochrana majetku pomocí fotopasti: Špičková technologie za pár tisíc!

Pro zkušeného zloděje nepředstavují nepřekonatelný problém bezpečnostní dveře ani zamřížovaná okna. Špatná zpráva je, že dle statistik se většinu případů nepodaří objasnit. Nabízí se proto otázka, zda vůbec existuje způsob, jak majetek efektivně chránit… Pokud si doma, ve firmě či na chalupě umístíte fotopast, budete mít objekt pod nepřetržitým dohledem. Co přesně moderní zařízení umí, se dočtete v tomto článku.

Co je to fotopast?

Fotopast je digitální zařízení podobné fotoaparátu. Na rozdíl od něj však nepotřebuje fyzickou obsluhu, protože pracuje automaticky. Dokáže detekovat pohyb v zorném poli a pořizuje snímky či natáčí videosekvence.

Fotopasti nachází využití v různých oborech. Kromě ochrany objektů na ně nedají dopustit ani myslivci při monitorování zvěře, včelaři a další skupiny uživatelů.

Jakou fotopast zvolit?

Pro monitoring objektu jsou ideální MMS a GMS fotopasti. Tato zařízení nejenže zachytí pachatele přímo při činu, ale rovnou snímek či videozáznam odesílají na mobilní telefon formou MMS zprávy či na e-mail. Ihned se tak dozvíte o všem, co se u vás doma děje, a v případě potřeby uvědomíte policii.

Zároveň byste se měli zaměřit na modely s tzv. neviditelným přísvitem. Většina dražších fotopastí využívá LED diody o vlnové délce 940 nm, tedy lidským okem nezachytitelné. Některé (zpravidla levnější) fotopasti mají červené diody o vlnové délce 850 nm. Té si sice zvířata nevšimnou, ale zloděje by přísvit vyrušit mohl.

Cenově dostupný hlídač

A na kolik vás fotopast přijde? Navzdory tomu, že jde o velmi moderní zařízení, jsou ceny přijatelné. Nejlevnější fotopasti stojí kolem 2 tisíc korun a v cenové relaci 5 – 10 tisíc lze sehnat velmi kvalitní kousky. Poohlédnout se můžete třeba u specializovaného prodejce na www.efotopasti.eu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.