Výhody a slabé stránky vinylové podlahy

Nabídka podlahových krytin je široká a neodmyslitelně do ní patří také vinylové podlahy. V posledních letech jsou v centru pozornosti především díky kombinaci pěkného designu a vysoké odolnosti. Jaké jsou jejich další výhody, v jakém prostředí nachází využití, a jak je to se slabými stránkami? Odpovědi nám poskytli odborníci z českobudějovické firmy Podlahy Hajný.

O vinylové podlahy České Budějovice je velký zájem zejména proto, že věrně imitují materiály všeho druhu – dřevo, dlažbu i kámen. Oproti přírodním materiálům (především dřevu) jsou však výrazně levnější a zároveň odolnější. Výjimečné vlastnosti posunuly vinyl k nejprodávanějším podlahovým krytinám.

Proč si vybrat vinylovou podlahu?

Vinylové podlahy jsou k mání v širokém spektru designových variant. Můžete si vybrat z mnoha vzorů, textur a barev právě takovou, která bude danému interiéru slušet nejvíc.

Jen málokterá podlahová krytina se udržuje tak snadno jako ta z vinylu. Odolá vlhkosti, čištění je rychlé a není zapotřebí žádných speciálních přípravků.

Poměr kvality a ceny je v případě vinylové podlahy takřka bezkonkurenční. Vyžadujete-li vynikající vlastnosti, ale zároveň máte omezený rozpočet, který vám neumožňuje pořízení podlahy ze dřeva, budete spokojeni.

Vinyl byl navržen s ohledem na vysoký komfort při chůzi. Povrch je poměrně měkký a má protiskluzovou úpravu. Mimo to splňuje kritéria na hořlavost v komerčních objektech.

Na co si dát pozor?

Vinylové podlahy obecně nevýhody nemají, ale v praxi logicky záleží na kvalitě zpracování konkrétního výrobku. Proto se při výběru obraťte na odborníky a zvolte prověřenou značku, jako jsou například lepené a plovoucí podlahy České Budějovice.

Chcete se o jedinečném charakteru moderní vinylové podlahy přesvědčit na vlastní oči? Navštivte showroom podlahy České Budějovice firmy Podlahy Hajný.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *