Výhody a slabé stránky vinylové podlahy

Nabídka podlahových krytin je široká a neodmyslitelně do ní patří také vinylové podlahy. V posledních letech jsou v centru pozornosti především díky kombinaci pěkného designu a vysoké odolnosti. Jaké jsou jejich další výhody, v jakém prostředí nachází využití, a jak je to se slabými stránkami? Odpovědi nám poskytli odborníci z českobudějovické firmy Podlahy Hajný.

O vinylové podlahy České Budějovice je velký zájem zejména proto, že věrně imitují materiály všeho druhu – dřevo, dlažbu i kámen. Oproti přírodním materiálům (především dřevu) jsou však výrazně levnější a zároveň odolnější. Výjimečné vlastnosti posunuly vinyl k nejprodávanějším podlahovým krytinám.

Proč si vybrat vinylovou podlahu?

Vinylové podlahy jsou k mání v širokém spektru designových variant. Můžete si vybrat z mnoha vzorů, textur a barev právě takovou, která bude danému interiéru slušet nejvíc.

Jen málokterá podlahová krytina se udržuje tak snadno jako ta z vinylu. Odolá vlhkosti, čištění je rychlé a není zapotřebí žádných speciálních přípravků.

Poměr kvality a ceny je v případě vinylové podlahy takřka bezkonkurenční. Vyžadujete-li vynikající vlastnosti, ale zároveň máte omezený rozpočet, který vám neumožňuje pořízení podlahy ze dřeva, budete spokojeni.

Vinyl byl navržen s ohledem na vysoký komfort při chůzi. Povrch je poměrně měkký a má protiskluzovou úpravu. Mimo to splňuje kritéria na hořlavost v komerčních objektech.

Na co si dát pozor?

Vinylové podlahy obecně nevýhody nemají, ale v praxi logicky záleží na kvalitě zpracování konkrétního výrobku. Proto se při výběru obraťte na odborníky a zvolte prověřenou značku, jako jsou například lepené a plovoucí podlahy České Budějovice.

Chcete se o jedinečném charakteru moderní vinylové podlahy přesvědčit na vlastní oči? Navštivte showroom podlahy České Budějovice firmy Podlahy Hajný.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.