Test židle Jitro Klasik – jak dopadl?

  • rostouci-zidle

Čas od času se v našem magazínu věnujeme také na testování různých výrobků do bytu. Jinak tomu není ani v tuto chvíli, kdy jsme se zaměřili na nábytek spojený se stolováním. Konkrétně na ten k sezení. Do oka nám padla židle Jitro Klasik. Hlavním důvodem jejího výběru byla konkurenční výhoda spojená s tím, že židle je rostoucí. Díky tomu umožní pohodlné sezení dětem od 1,5 roku, až po jejich první školní léta. To jsme otestovali u několika našich dětí, u běžného stolu o výšce 75 cm. Zde musíme vyzdvihnout jednoduchou úpravu sedací části, i části pro nohy. Během chvíle bylo vše v pohodlné velikosti a dítě tak mohlo plnohodnotně stolovat s námi dospělými.

Testovali jsme také jejích kvalitu

Z hlediska praktického využití nemáme výhrady. Rozhodli jsme se proto i pro několik testů, které budou zaměřeny na kvalitu použitého materiálu. Ani zde žádné zklamání nenastalo. Rostoucí židle Jitro Klasik je vyrobena z kvalitního tvrdého dřeva, díky kterému je zajištěna vysoká nosnost, odolnost a logicky také životnost.

Co nás také nezklamalo, to byla kvalitní povrchová úprava. My jsme zvolili variantu, která by se rozhodně nedala označit za tu úplně standardní. Byla to židle Jitro Klasik zelené barvy. Jak kvalita barevného provedení, tak kvalita laku byla na jedničku. K dispozici je kromě různých barevných variant i možnost klasického vzhledu, kam se řadí:

  • Přírodní vzhled
  • Mahagonový vzhled
  • Provedení – dub
  • Provedení – ořech

Jak je to s pohodlností?

Zde nás lehce zklamalo provedení sedáku, kdy jde pouze o tenčí (ale pevnou podložku) s odnímatelným polstrováním. I když řešení vypadalo jednoduše, z hlediska pohodlí nás nezklamalo tak, jak jsme od něho očekávali. Navíc odnímatelný sedák, který židle Jitro Klasik má, potěší z hlediska praktičnosti. Lze ho nejenom dobře vyčistit, ale v rámci příslušenství je možné v případě potřeby zakoupit nový. Druhým drobným negativem je vyšší cena židle, která však plně koresponduje s námi prověřenou kvalitou.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.