Stěhujete se? Zkuste to v pohodě a bez nervů

Říká se, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Ano, i takto hrůzostrašně někteří mohou popisovat akt spojený s přesunem do jiného bydliště. Realita zase nemusí být tak hrozná, pokud víte, jak na to. Pojďme se proto podívat na několik tipů spojených tím, jak vše zvládnout v klidu a pohodě. Prvním krokem by mělo být protřídění vašich věcí. To patří k té nejtěžší části. Právě zde bude třeba zaměřit se na věci, které nepotřebujete. Pokud nechcete z vašeho nového bydliště vytvořit skladiště, budete se s nimi muset rozloučit. Buď je lze vyhodit, nebo rozdat těm, co o ně mají zájem.

Důležitá je organizace

Po prvním kroku se ve vašem současném bytě již nacházejí jenom věci, které potřebujete. I ty je dobré rozdělit si podle toho, do jaké místnosti konkrétně patří. Tím si usnadníte samotné vybalování v nové nemovitosti. Skvělou volbou jsou praktické krabice na stěhování. Do nich velmi snadno vše potřebné umístíte, přelepíte lepicí páskou a můžete přenášet do auta. Krabice mají navíc tu výhodu, že se jednoduše nosí, snadno je na sebe narovnáte a zároveň své věci ochráníte. U těch křehčích nezapomeňte na důkladnější zabalení. Stejně tak nezapomínejte každou z krabic popsat informací, co konkrétně se v ní nachází.

Vše si do detailu naplánujte

Vaše stěhování nemusí být akcí typu „Kulový blesk“, ale rozhodně platí, že se bez plánování neobejdete. Před konkrétním termínem je dobré, aby všechny vaše věci již byly připraveny k odnošení. Opět platí, že stěhovací krabice budou neocenitelným pomocníkem. Na konkrétní den už stačí objednat stěhovací vozy, případně kamarády a známé, kteří disponují větším vozem a vše potřebné vám převezou. Balit věci na poslední chvíli rozhodně nepatří mezi správné postupy. Akce, která může trvat nanejvýš pár hodin, se kvůli vám protáhne i na celý den. A to jistě nechcete ani vy, ani vaši přátelé.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.