Jak koupit nemovitost? Zn. Výhodně!

Plánujete si splnit sen o vlastní nemovitosti? Pokud je to tak, podívejte se spolu s námi na několik tipů, jak daný sen splnit jednoduše, ale hlavně výhodně. Nabízí se hned několik efektivních způsobů:

  • Oslovení konkrétní realitní kanceláře
  • Jednání přímo s majitelem nemovitosti
  • Využití dražeb nemovitostí

Právě na poslední možnost se společně podíváme, protože v posledních letech je velmi oblíbenou variantou, ať už chcete v dané nemovitosti bydlet, nebo ji kupujete v rámci svého investičního záměru.

Co je dražba a jaké má výhody?

Využijete-li služeb realitní kanceláře nebo jednáte-li přímo s majitelem, jsou prodejní ceny pevně dané. Občas se vám může podařit snížit cenu, ale mnohdy jenom o pár desítek tisíc. V porovnání s cenou nemovitosti je to zanedbatelná hodnota. Oproti tomu dražby realit začínají svými vyvolávacími cenami na hodnotě 2/3 odhadních cen. Byt v ceně jednoho milionu tak začíná na částce necelých 700 000 Kč. Nepřijdou-li další zájemci, může být za tuto cenu váš.

Když jiní zájemci jsou, probíhá jednoduché přihazování, kdy se navzájem trumfujete svými nabídkami. Kdo dá tu nejvyšší, ten nemovitost získá. I zde nesmíme zapomenout na fakt, že ani ta se mnohdy nemusí odhadní ceny dotknout. V případě, že se nenajde žádný zájemce, putuje nemovitost do dalšího kola a začíná se dražit za polovinu odhadní ceny.

Kdy a jak se dražby zúčastnit?

Máte jasno v tom, že tato cesta je v souvislosti s koupí vaší nové nemovitosti tou pravou? Potom doporučujeme Exekutorský úřad Ostrava. Právě ten nabízí nejenom v rámci regionu, ale i v rámci celé ČR široké spektrum nemovitostí, kam se řadí:

  • Rodinné domy
  • Družstevní byty a byty v osobním vlastnictví
  • Pozemky
  • Rekreační, průmyslové a jiné stavby

Na stránkách daného exekutorského úřadu následně najdete všechny aktuálně vypisované dražby, spolu s možnostmi toho, jak se jich účastnit. A nebojte se, ne všechny jsou nedobrovolné. Řada z nich je takzvaných dobrovolných, kdy majitel sám navrhl možnost řešení svých dluhů tímto způsobem.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.