Chcete topit eko? Vsaďte na ekobrikety

Co si představit pod pojmem „eko“ topení? Hned dva přívlastky – ekologické i ekonomické. Jinými slovy cenově výhodné a šetrné vůči přírodě. Topivo, které nyní používáte, takové není? V tom případě přesedlejte na ekobrikety!

Vyberte si z pestré nabídky dřevěných briket

Pod názvem ekobrikety se skrývají dřevěné brikety v mnoha variantách. Dubové, bukové, ze smrkových a borovicových hoblin, s dírou, z tvrdého dřeva, měkkého dřeva… Stačí si vybrat vhodný typ a začít topit. Jednotlivé typy briket mají rozdílné vlastnosti – některé se hodí pro každodenní vytápění domu, jiné zase oceníte na chatě. Bude se vám hodit následující pravidlo přímé úměry – čím větší je povrch brikety v poměru k jejímu objemu, tím lépe se k briketě dostane při hoření kyslík.

Bohatou nabídku ekobriket najdete u společnosti OPTIMTOP, která je největším českým internetovým prodejcem topiva. Nejlevněji nakoupíte mimo sezónu (v období května až července), kdy jsou ceny nejnižší.

Proč nakoupit ekobrikety u OPTIMTOP?

OPTOMTOP nabízí dřevěné brikety nejvyšší kvality. Mají vysokou výhřevnost a vyrábí se bez použití pojiv a příměsí. Nahradíte-li dřevěnými briketami plyn nebo elektřinu, ušetříte ročně desítky tisíc korun.

Ať už si vyberete dřevěné brikety RUF nebo válcové, odpadne vám náročné skladování a manipulace.

Pokud vám záleží na životním prostředí, jistě budete rádi topit „palivem budoucnosti“, jak se dřevěným briketám často přezdívá. Biomasy vyroste více, než se stačí spotřebovat!

OPTIMTOP nabízí brikety vhodné pro drtivou většinu kotlů, kamen a krbů. V nabídce nechybí ani ekobrikety s prodlouženou dobou hoření – tzv. noční brikety. Spalování těchto briket trvá až 10 hodin, takže udrží teplo v domě po celou noc.

Podrobné informace o jednotlivých typech briket najdete na www.optimtomp.cz/drevene-brikety/.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.