Krásná domácnost? Bez moderního nábytku by to nešlo

Říká se: Všude dobře, doma nejlépe. Je na tom kus pravdy, ale aby bylo doma opravdu tak skvěle, je důležité zapracovat na estetice. Krásná domácnost začíná moderním nábytkem a designovými doplňky. Přečtěte si, jaké jsou teď trendy, a zařiďte si bydlení, které vám budou všichni závidět.

Zařizujeme kuchyň

Jestli to váš prostor alespoň trochu dovolí, zařiďte si v kuchyni pracovní ostrůvek. V dnešní době jsou stále oblíbenější a působí skutečně dobře. V barvách máte poměrně volnou ruku, volte dle svého vkusu. Určitě se ale vyvarujte tmavým odstínům v malé bytové kuchyňce. Opticky byste si ještě zmenšovali. Do malých prostor volte šedou, modrošedou či tyrkysovou linku. Naopak ve velkých kuchyních se tmavých barev bát nemusíte. Ba naopak – vypadají velmi elegantně. Lesklé materiály jsou na ústupu, proto volte raději matný dřez a baterii. V podobném duchu zařiďte jídelnu.

Zařizujeme obývací pokoj

Víte, co je momentálně nejvíce in? Propojovat obývací pokoj s jídelnou a kuchyní. Velký vzdušný prostor se odděluje různým druhem nábytku, kusovými koberci nebo nasvícením. Jestli plánujete stavět dům, určitě tohoto spojení jděte.

Co se nábytku týče, vládnou tmavé odstíny. Obývací stěny, skříně, komody i konferenční stolky vypadají v tmavších barvách stylověji. Aby nebyl interiér nudný a fádní, pořiďte si barevnou sedačku. Co byste řekli sytě červené nebo modré? Barvu sedačky pak zopakujte na některých doplňcích a dekoracích, třeba závěsech, ubrusu a  rámečcích vystavených fotografií.

Zařizujeme ložnici

Zapomeňte na dávná doporučení, že do ložnice patří studené barvy, které podporují spánek. Aktuální trendy směřují spíše k teplým odstínům. Stěny nechejte raději nevýrazné, na doplňcích si ovšem vyhrajte. Co třeba veselé barevné povlečení? U postelí je momentálně v módě vysoké výrazné čelo, které dominuje celé ložnici. Aby se vám dobře spalo, nezapomeňte na kvalitní matraci. A rozhodně nepodceňujte význam kvalitního ložnicového nábytku. Bez vhodně zvolených kousků dokonalého výsledku nedosáhnete!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.