Výhody a nevýhody dřevěné plovoucí podlahy

Podlaha je duší interiéru a proto by měla vypadat jako lusk. Musí splňovat nejvyšší estetické a funkční nároky, takže se s výběrem neunáhlujte a naopak si dejte na čas. Pokud si však potrpíte na přírodní materiály, mohla by vaše volba padnout na dřevěnou plovoucí podlahu. Zajímá vás, jaké jsou její největší výhody a případná negativa?

Dřevo je zkrátka dřevo

Dřevěná plovoucí podlahy jsou moderní alternativou ke klasickým dřevěným podlahám či parketám. Oproti nim je však minimalizován přirozený pohyb dřeva (smršťování a rozpínání) a mimo to celkový dojem nenarušují spáry a trhliny. Vyrábí se z mnoha různých dřevin a jen na vás, zda si vyberete dubový, bukový, švestkový, nebo třeba bambusový dekor. Dřevo je velmi příjemné na dotek a krásné na pohled. Dokáže proměnit interiér k nepoznání – vytvoří atmosféru, o které si můžete v případě ostatních materiálů jen zdát. Povrchová úprava může mít podobu laku nebo oleje. Lak dodá dřevu matný, saténový nebo hedvábný vzhled.

Výhody

Mezi největší výhody patří vysoká odolnost vůči oděru, ale také propálení. Za zmínku však stojí také bezproblémová a rychlá pokládka a renovace podlah. Životnost je takřka neomezená a i po mnoha letech lze dřevěné plovoučce vdechnout nový život. Oproti parketám se navíc nemusí lepit napevno.

Nevýhody

Každá podlahová krytina má také své „mouchy“ a dřevěná plovoucí podlaha není výjimkou. Dřevo není tak odolné jako například laminát a proto se nehodí do míst, kde je podlaha příliš namáhána. Na druhou stranu jsou k mání také třívrstvé podlahy, které jsou stabilnější a odolnější než standardní dvojvrstvé. Dalším omezením jsou místností s vysokou relativní vlhkostí (koupelna, prádelna…) a místa, kde se chystáte instalovat podlahové topení.

Nechte si plovoucí podlahu položit profesionály

Tak co vy na to? Prahnete-li po stylové podlaze, která se hodí do městského bytu stejně jako na chatu, obraťte se na podlahy České BudějoviceBukaček – odborníky, se kterými jsme spolupracovali při tvorbě tohoto článku. Českobudějovická firma je na trhu řadu let a zabývá se pokládkou a renovací dřevěné plovoucí podlahy, jakožto i dalších podlahových krytin. S výběrem té správné vám specialisté rádi pomohou. Další informace najdete na www.podlahybukacek.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.