Nadčasový obývací pokoj: Je útulný a hned tak se neokouká

Pustili jste se do renovace obývacího pokoje a rádi byste dosáhli skvělého výsledku, který vás hned tak neomrzí? V tom případě vsaďte na nadčasové pojetí, které se vyznačuje jednoduchými barevnými kombinacemi, trvanlivými materiály a důrazem na vysoký komfort. Vyberte si nábytek, na který se budete rádi dívat i za několik let a ušetříte si spoustu starostí do budoucna.

Pozor na zbytečně moc nábytku

V nadčasovém obývacím pokoji nemusí být přehršel věcí. Středobodem je sedací souprava, které sekunduje pohodlné křesílko (případně dvě). Dále pak konferenční stůl a obývací stěna. Další kusy nábytku pak podle potřeby, ale pravděpodobně nebudou zapotřebí. Pamatujte, že méně je více, a že vzdušný obývací pokoj působí mnohem útulněji, než kdyby byl přecpaný nevyužitým nábytkem.

V menším interiéru dosáhnete optického zvětšení pomocí světlých barevných tónů a zrcadel umístěných naproti oknům. Ve větším obýváku můžete prostor opticky rozdělit na dvě menší části vhodným umístěním sedačky.

Jakou zvolit obývací stěnu?

Vraťme se k obývací stěně. V minulosti hráli prim velké kolosy s množstvím skříněk. Dnes jsou trendy lehké a vzdušné sestavy polic, které lze do určité míry kombinovat. Ve větším obývacím pokoji se samozřejmě neztratí ani robustnější sestava, nicméně malému „panelákovému“ obýváku sluší spíše minimalistický nábytek.

Inspirujte se v rozsáhlé galerii

Pokud vám došla inspirace, zamiřte na Biano.cz. Jde o největší český portál svého druhu a najdete na něm neuvěřitelné množství fotografií nábytku a dalšího zařízení. Tisíce produktů nejen pro obývací pokoje od stovek profi designéru na jednom místě vám zaručeně přijdou vhod. Přes fotografie se dostanete ke konkrétním výrobkům v e-shopech a můžete si tak pořídit úplně stejné kousky.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.