Tipy na atraktivní styly bydlení, které nenudí

V posledních letech se lidé stále více odvrací od tradičních stylů bydlení a hledají způsoby, jak svůj domov oživit a udělat ho výjimečným. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří hledají něco netradičního, přinášíme vám několik tipů na neobvyklé styly bydlení.

Loftový styl

Loftový styl se stal velmi populárním v posledních letech, zejména v městských oblastech. Jedná se o styl, který využívá otevřené prostory, kde jsou vidět betonové stěny, stropy a trámy. Loftový styl má průmyslový a moderní vzhled a většinou využívá kovový nábytek a tmavé dřevo. Pokud se chcete přiblížit tomuto atraktivnímu stylu bydlení, můžete použít průmyslové osvětlení, velké okenní plochy a drsné povrchy.

Boho styl

Boho styl se inspiroval hippies a jejich neformální a uvolněnou atmosférou. Jedná se o styl, který využívá mnoho barev a vzorů, používá se zde různé druhy textilií a přírodních materiálů. V boho stylu najdete mnoho ručně vyráběných dekorací, barevných koberců a vyšívaných polštářů. V ložnici můžete použít závěsy z bavlny nebo konopí, nábytek s ručně malovanými motivy a kombinovat různé druhy lustrů.

Skandinávský styl

Skandinávský styl se zaměřuje na minimalismus, jednoduchost a funkčnost. Tento styl využívá světlé barvy a přírodní materiály, jako je dřevo, kůže a vlna. V ložnici můžete použít jednoduché bílé povlečení, doplnit ho šedými nebo béžovými polštáři a přidat dřevěné noční stolky. Ve skandinávském stylu se také často využívají kovové doplňky, jako jsou lustry nebo svícny.

Retro styl

Retro styl se zaměřuje na stylizaci domova do doby minulých dekád, jako jsou 50. a 60. léta. Tento styl využívá výrazné barvy a vzory, například tapety s květinovými motivy, barevné koberce nebo nábytek s kultovými designy. V retro stylu můžete použít vintage nábytek, jako jsou křesla a sedací soupravy s nízkými opěradly a zaoblenými tvary. Pro dokonalý retro look můžete přidat k nábytku i některé dekorace, jako jsou kovové různobarevné rámy na fotografie, nebo starožitné předměty jako staré rádio nebo gramofon.

Rustikální styl

Rustikální styl se inspiruje venkovským prostředím a přírodou. Využívá se zde přírodních materiálů, jako jsou dřevo, kámen a kov. Rustikální styl má pocit tepla a útulnosti, který se hodí do obytných prostor, jako jsou obývací pokoje a kuchyně. V rustikálním stylu můžete použít například kovové kování na dveře, dřevěné trámy na stropě a kachlovou kamna. Do rustikálního interiéru se hodí i ručně tkané koberce a kožené křesla.

Asijský styl

Asijský styl se zaměřuje na klid, harmonii a rovnováhu. Tento styl využívá minimalistického designu a jednoduchých prvků, jako jsou bambusové rohože a japonské svítilny. Asijský styl využívá přírodních materiálů, jako je dřevo a bambus, a zdůrazňuje přírodní světlo. Do asijského stylu se hodí i sedací soupravy s nízkými opěradly a polštáři, které jsou inspirovány tradičními japonskými místy k sezení.

Futuristický styl

Futuristický styl se zaměřuje na moderní a minimalistický design, využívá geometrických tvarů a stříbrných a kovových prvků. Tento styl využívá technologie a moderního vybavení, jako jsou například vestavěné LED osvětlení a dotykové ovládání. Do futuristického stylu se hodí nábytek s hladkými a jednoduchými liniemi, a také moderní obrazy a umělecké předměty.

Článek vznikl ve spolupráci s magazínem radyprovsechny.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.