Máte doma školáčka? Zaslouží si krásný dětský pokoj!

Čas letí jako voda a z miminka je najednou prcek, který si již nevystačí s hracím koutkem v ložnici rodičů. A najednou je z něj školáček, což je další impuls k přestavbě dětského pokoje. Nejde přitom o snadný úkol, protože místnost musí vyhovovat hned několika základním účelům. Ideální dětský pokoj totiž slouží k hraní, odpočinku i učení. Pokud se v tom ztrácíte a potřebujete inspiraci, nepřestávejte číst. Prozradíme vám několik praktických tipů.

Místnost rozdělte na tři zóny

Jak již zaznělo v úvodu, školáček svůj pokoj využívá nejen ke hraní a odpočinku, ale také jako studovnu. Proto by v něm neměl chybět psací stůl – s dostatečně velkou pracovní plochou a s odpovídajícím počtem úložných prostorů. Protože není nic horšího, než malý stoleček, na který se toho příliš mnoho nevejde. Takový by dítku zbytečně komplikoval učení.

Je-li to ve vašich silách, pokuste se pokojíček rozdělit na tři pomyslné zóny. V případě menší místnosti můžete využít praktickou patrovou postel, v jejíž spodní části se nachází stůl. Ušetříte tím spoustu místa, které využijete na vybudování herní zóny.

V prostornější místnosti vám naopak jistě zbude místo na nějakou specialitu, o které váš potomek sní už dlouho. Sázkou na jistotu je oblíbená postel auto – líbí se jak chlapcům, tak i děvčátkům.

Jaký zvolit nábytek?

Celkovou atmosféru školáčkova pokoje nastolí až vhodně zvolený dětský nábytek. Dítko musí mít dostatek úložných prostorů pro hračky, školní potřeby a oblečení. Na druhou stranu byste neměli místnost „přecpat“. A snažte se vybrat kvalitní sestavu, která bude použitelná i za pár let, kdy se školáček promění na školáka.

A kde se po dětském nábytku poohlédnout? Spoustu krásných kousků za skvělé ceny (včetně postele na úvodním obrázku) najdete v e-shopu www.hmnabytek.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.