Tipy pro minimalistickou domácnost

Ne nadarmo se říká „méně věcí méně starostí“. V případě domácnosti to platí dvojnásob! Příliš věcí v domácnosti může pro psychicky slabší jedince vést až k úzkostem či zbytečnému stresu. Proč zvolit raději minimalistickou domácnost a jak ji zařídit? To vše jsme si pro vás připravili v následujících řádcích.

Plánujte

Hned na začátku si sepište nebo alespoň v hlavě sesumírujte, co od vašeho bydlení očekáváte a jak by asi mělo vypadat. Se svou domácnosti byste měli být spokojeni a zároveň by vám nic nemělo chybět, ale ani přebývat. To je podstata minimalismu.

Tip: Designově propracované, kvalitní, a přitom cenově dostupné zařízení do domácnosti seženete v eshopu Forliving. Jaké měl zkušenosti s nákupem Radek z Ecoblogu? Přečtěte si o nich v rámci této Forliving recenze.

Zbavte se zbytečných věcí

Představte si, že máte v domácnosti pouze to, co doopravdy potřebujete. Jakmile odstraníte zbytečné věci ušetříte si spoustu starostí spojených s úklidem i potřebné místo. Nestačí pouze přebytečné věci vyházet, ale především je znovu nenahromadit.

Odstraňte velký nábytek

Jak ušetřit spoustu místa v domácnosti? Jednoduše se zbavíte všech velkých nepotřebných skříní a dalšího nábytku, který lze nahradit za menší kusy. Jde asi o nejrychlejší způsob, jak vytvořit více prostoru v místnosti. Navíc pokud trpíte klaustrofobií, může ve vás přebytek nábytku vyvolávat nepříjemné pocity.

Experimentujte s barvami

Pokud chcete prostor v místnosti co nejvíce minimalizovat, zvolte raději zářivé a světlé barvy, navíc vyvolávají příjemný dojem z pokoje a působí minimalisticky. Naopak tmavé barvy by mohly do domácnosti přinést negativní atmosféru a pocity. Díky světlé barvě, jak nábytku, tak i malby na stěně, krásně vynikne váš interiér.

Dekorací raději méně než více

Přehnaně moc dekorací může vyvolávat smíšené pocity, ponechte si pouze dekorace, které vám vykouzlí úsměv na tváři a přispějí k celkové psychické pohodě v domácnosti.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.