Jak na čištění koberců, aby byly jako nové?

V posledních letech sice hraje prim plovoucí podlaha, ale koberce rozhodně nejsou za zenitem. Pořizujeme si je tam, kde vyžadujeme určitý komfort a pomocí kusových koberců oživujeme interiér od stereotypu. Nicméně údržba koberců není tak jednoduchá, jako je tomu v případě plovoučky – často na nich zůstávají skvrny a nečistoty, které kazí celkový dojem. Jak se jich zbavit? Přečtěte si následující tipy na efektivní čištění.

Vysávání je základ

Pořízení dostatečně výkonného koberce je pro majitele koberce základ. Pokud jste momentálně ve fázi hledání, dejte si na výběru záležet a pořiďte si model, který bude odpovídat vašim požadavkům na čištění. Dobrou volbou může být vysavač s vodním filtrem pro tzv. mokré čištění. Mezi další výhody patří absence sáčků a jednoduchá údržba – nehrozí zanesení hlavice a po vysátí vždy stačí vylít vodu.

Suché čištění kobercům

Šetrné, ale přesto velmi účinné – to je suché čištění koberců, na které se specializuje také MANIPO – čistírna koberců Praha. Můžete se do toho pustit svépomocí, stačí navštívit nejbližší drogerii a zakoupit si některý z mnoha druhů prášků či pěn. Obvykle se jedná o přípravky, u nichž skutečně nehrozí jakékoliv poškození koberců ani podlahové krytiny. Samozřejmě je vhodné prostudovat složení a dodržet instrukce uvedené výrobcem.

Před suchým čištěním koberec důkladně vysajte. Poté na povrch nasypejte prášek nebo aplikujte pěnu. V případě vyššího vlasu budete muset prášek/pěnu zapracovat pomocí kartáče. Po uplynutí doby uvedené v návodu koberec opět pořádně vysajte.

Nedaří se vám? Obraťte se na profesionály

Ne vždy je možné koberce zbavit všech nečistot bez špičkového vybavení. Naštěstí můžete oblíbený kousek svěřit do péče někomu, kdo používá kvalitní a vysoce účinné stroje a čisticí prostředky. Více se dozvíte na webu cistirna-kobercu.com, který provozuje specialista na čištění koberců Praha – společnost MANIPO.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.