Klimatizace a koronavirus: Napomáhá šíření, nebo nás naopak chrání?

Celý svět žije epidemií koronoaviru a výjimkou není ani Česká republika, kde byl 12. března 2020 vyhlášen nouzový stav. Jeho podstatou je množství opatření, mezi která patří omezení pohybu osob. A protože nyní v jejích důsledku trávíme mnohem více času doma – takříkajíc mezi čtyřmi stěnami, nabízí se otázka, jak se proti šíření virových částic efektivně bránit. Základní pravidla hygieny máte již jistě v malíku, ale možná vás napadlo, zda nemůže riziko nákazy zvýšit zapnutá klimatizace. Odpověď známe a prozradíme vám ji v tomto článku.

Odborníci mají jasno, klimatizace koronaviru nepomáhá

Klimatizace a viry patří mezi témata, která vyplavou na povrch během každé chřipkové epidemie. Lidé se často obývají, že cirkulace vzduchu napomáhá šíření virových částic, což specialisté z řad imunologů jasně dementují. Podle profesora MUDr. Jiřího Berana, CSc. jsou obavy naprosto zbytečné – moderní klimatizační jednotky disponují velmi efektivními filtry, které zachytávají i částice mnohem menší velikosti, než jakou má tělo viru. Účinné jsou ostatně také HEPA filtry ve vysavačích, i ty zachycují mikroorganismy včetně obávaného koronaviru.

Odborníci upozorňují, že k přenosu koronaviru nejčastěji nedochází kýcháním, ale kontaktem s infikovaným povrchem. Proto je stěžejní důsledné dodržování hygienických zásad: pravidelné a pečlivé mytí rukou, průběžné desinfikování předmětů, se kterými přicházíme do kontaktu, a v neposlední řadě používání jednorázových kapesníků.

Klimatizace Samsung chrání před koronavirem i jinými viry

Na závěr se ještě vraťme ke klimatizacím. Špičková zařízení značky Samsung jsou vybavena funkcemi Easy filtr a Virus Doctor, které vzduch čistí od alergenů a roztočů. Zároveň ničí bakterie a viry včetně koronaviru, asijské chřipky a dalších typů. Podle nás jde o dobrý důvod, proč si právě nyní klimatizační jednotku pořídit.

Nástěnná klimatizace Samsung sice nepatří k nejlevnějším, ale investice do zdraví se vždy vyplatí. V dnešní době dvojnásob. Více se dozvíte na czechklima.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.