Jak vybrat vchodové nebo balkonové dveře?

Stojíte před koupí nových vstupních dveří, ale ztratili jste v široké nabídce materiálů? Nechcete-li při výběru šlápnout vedle, přečtěte si o výhodách a nevýhodách jednotlivých variant a rozhodněte se pro vchodové dveře, které přesně odpovídají vašim požadavkům.

Nesmrtelný a luxusní hliník

Vchodové dveře z hliníku u nás nejsou příliš rozšířené a vídáme je jen u bytových domů nebo u lidí, kteří si potrpí na to nejlepší. Důvodem je vysoká pořizovací cena, která se často pohybuje od 60 do 100 tisíc korun. Ostatně není divu, jde o materiál, který má takřka neomezenou životnost a vydrží v původním stavu i na velmi exponovaných místech. Disponujete-li neomezeným rozpočtem a potrpíte-li si na exkluzivní vzhled, neváhejte. Na druhou stranu připouštíme, že se hliníkové dveře hodí spíše k moderně pojatým stavbám a každému nemusí po estetické stránce vyhovovat.

Hliníkové dveře

Dřevo vás propojí s přírodou

Tíhnete k přírodním materiálům? Dřevěné vchodové dveře nabízí velmi zajímavý poměr ceny a užitných vlastností a pro většinu lidí jsou mnohem zajímavější než výše zmíněné vstupní dveře z hliníku. Můžete od nich čekat krásný vzhled (dřevo lze kombinovat se sklem a dalšími materiály) a perfektní izolační vlastnosti.

Ovšem pozor, dřevu neprospívají extrémní rozdíly teplotou. Je-li rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou vyšší než cca 30°C, mohou se začít kroutit. U kvalitně zpracovaných dveří nic podobného nehrozí, ale musíte počítat s vyšší cenou. Nezapomeňte ani to, že dřevo vyžaduje pravidelnou údržbu, která zajistí dlouhou životnost.

dřevěné vstupní dveře

Klasika jménem plast

Plastové vchodové dveře reprezentují klasiku. Vzhledem k nízké pořizovací ceně a nulové údržbě si našly spoustu příznivců. A stejně tak i odpůrců, kteří nebyli spokojeni s kvalitou plastových dveří zakoupených od neznámého výrobce někde v hypermarketu.

Vstupní dveře z plastu rozhodně nejsou špatnou volbou, ale v každém případě se vyplatí investovat do kvality. Jistě vás potěší i široké možnosti individualizace – volitelná barva (nebo dekor imitujícího dřevo), prosklení…

Plastové dveře

Kdo stojí na stupních vítězů?

Každý materiál má svá pro a proti. Výběr je proto otázkou vkusu, uživatelského komfortu (údržba) a v neposlední řadě také rozpočtu. Ať už se však rozhodnete pro hliník, dřevo nebo plast, obraťte se na renomovaného dodavatele. Doporučujeme společnost ARTOKNA s.r.o., která patří mezi nejlepších 100 českých firem a získala řadu prestižních ocenění. Odborníci vám rádi poradí s výběrem a zkušení pracovníci se postarají o montáž i průběžný servis. Více na www.artokna.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.