Proč a kdy si nechat udělat rozbor pitné vody?

Máte pochybnosti o kvalitě vody, kterou pijete? Jednoduchá rada zní – nechte si udělat její analýzu. Jde o vyhledávanou službu, kterou využívají chalupáři, majitelé studen a lidé, kteří chtějí mít jistotu, že pijí kvalitní a zdravotně nezávadnou vodu.

Proč byste si (ne)měli zaplatit za rozbor vody?

Zajímá vás, co pijete? Máte obavy z toho, že by vody mohla obsahovat nečistoty a závadné látky? V tom případě není na co čekat – obraťte se na akreditovanou laboratoř, která pro vás rozbor vody zajistí.

Zdravotní rizika související s pravidelnou konzumací znečištěné, závadné či dokonce jedovaté vody mohou mít fatální následky. Za zmínku stojí kornatění tepen, revmatismu nebo artritida a další závažná onemocnění, kterým můžete snadno předejít investicí do rozboru vody. Pitím kvalitní čisté vody organismu prospějete. Krom toho v dlouhodobém časovém horizontu ušetříte, protože nebudete muset kupovat vodu v PET lahvích. Zdravotně nezávadná voda z kohoutku je výrazně levnější.

Pokud vám na svém zdraví nezáleží a nezajímá vás, co pijete, pak není jediný důvod, proč „vyhazovat“ peníze za rozbor.

Rozbory pitné vody zajišťuje akreditovaná laboratoř

Rozhodli jste se, že investujete do rozboru vody, ale netušíte, na koho se obrátit? Sázkou na jistotu je akreditovaná laboratoř ANECLAB s.r.o., která se zabývá komplexními analýzami pro životní prostředí, analýzami potravin, biologického materiálu a analýzami pro průmysl a zemědělství.

V rámci rozborů vody jde o analýzu vody podzemní (rozbor vody ze studny), balené, pitné, odpadní a vodné výluhy.

Chod laboratoře podléhá systému jakosti, v jehož čele stojí manažer jakosti. Stará se o kontrolu správnosti celého systému. Dalším kontrolním nástrojem je operativní měření kontrolních vzorků, které vyhodnocují regulační diagramy. Další informace najdete na www.aneclab.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.