Hliníkové profily najdou uplatnění ve stavebnictví i v domácnosti

K velmi žádaným stavebním a konstrukčním materiálům v dnešní době patří hliníkové profily. K jejich výrobě se používá buď samotný hliník, případně jeho slitiny. Profily najdou uplatnění v řadě odvětví, dokonce je lze aplikovat přímo do domácností.

Možná ani netušíte, že hliníkové profily máte doma. V posledních letech se z nich vyrábějí kupříkladu lamely okenních žaluzií, potažmo garážových vrat. Dále se z nich dělají také konstrukční prvky pro LED osvětlení, především zářivky. Samozřejmě se mnohem širší možnosti naskýtají v průmyslu a stavebnictví, kde je lze implementovat do nejrůznějších staveb a předmětů. V průmyslu se typicky hliníkový profil používá pro realizaci výrobních linek.

Přednosti hliníkového profilu

Asi nejdůležitější vlastností, díky niž je hliníkový profil oblíbený, patří jeho lehkost. Oproti klasickým ocelovým profilům jsou varianty z hliníku výrazně lehčí. Navíc se dají snadno zpracovávat do potřebných rozměrů. Za ohromnou výhodu lze považovat také vysokou odolnost a trvanlivost, hliníkové profily kupříkladu nepodléhají korozi. Jejich povrch se dá dále upravovat pomocí nátěrů, impregnací atd. Koneckonců i samotný vzhled patří k pozitivům hliníkových profilů.

Prodejce

Pakliže hledáte spolehlivého dodavatele hliníkových profilů všech tvarů a velikostí, obracejte se na společnost Profimet, která se prezentuje na webových stránkách profimet.cz. V jejím e-shopu najdete aktuálně více než 500 položek, které má firma skladem. V případě, že zde nenaleznete jekly, trubky a tyče, potažmo měděné trubky a měděný plech dle svých představ, je možné je nechat vyrobit přímo na objednávku. Stačí, když v rámci poptávky dodáte nákresy požadovaných produktů. Výrobky ze skladu jsou jinak velmi dobře dostupné v rámci Prahy a jejího okolí, objednávky je však samozřejmě možné vyřídit z celé České republiky.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.