Kvalitní strojírenská výroba vyžaduje stoprocentní kontrolu

Toto důležité řemeslo je naprostým základem pro technologický pokrok v jakémkoliv odvětví lidské činnosti. Ať už se bavíme o energetice, letectví, autodopravě, vědě, zdravotnictví nebo jakékoliv další oblasti, neobejdeme se bez extrémně přesných součástek z dílen zkušených obráběčů. Jak docílit maximální jistoty před odevzdáním zakázky?

Moderní měřidla

Za každým správně zhotoveným rozměrem je nejen píle řemeslníka a služby stroje, nýbrž i adekvátní měřidla. Ačkoliv desetiny milimetru identifikujete bezpečně za pomoci posuvného měřítka, alfou i omegou vaší práce jsou nepatrné setiny.

V dané situaci přichází na scénu hloubkoměry, mikrometry, úchylkoměry, dutinoměry, výškoměry a další nezanedbatelné pomůcky. Naučíte-li se je používat, se stoprocentní jistotou zvládnete identifikovat rozměry nejrůznějších tvarů. Častým kamenem úrazu jsou v tomto ohledu především čerstvě vyučení jedinci, jelikož mívají znatelné nedostatky. Raději jim vše ukažte.

Závity a uložení

Jestli jsou součástí zakázky vnější a vnitřní závity, uložení s přesahem, či spíše s vůlí, neobejdete se bez kalibrů. Nezapomeňte na měřicí kroužky, závitové, třmenové i válečkové provedení. Možná se vám to zdá jako banalita, ale raději si připomeneme naprosté základy. Dobrá strana musí bez problémů pasovat do předem určeného tvaru, přičemž ta zmetková naopak nesmí.

O něco složitější situace přichází ve spojitosti se sháněním daných pomůcek. Stačí si prohlédnout několik výkresů, abyste si uvědomili, kolik normovaných závitů i uložení klienti požadují. Přesně proto se vám hodí spolupráce s vybavenými dodavateli, kteří disponují pestrou nabídkou, velkou skladovou dostupností a bezkonkurenčními cenami. Navštivte stránky e-shopu pod odkazem meridla.cz a během několika kliknutí objednejte vše potřebné.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.