Na co byste měli myslet, než si domů přinesete králíka

Plánujete si pořídit nového domácího mazlíčka a tušíte, že jim bude králík? Pak je dnešní článek určen právě vám. Prozradíme v něm, co byste měli zařídit a koupit, než se k vám králík nastěhuje. Dopřejte mu dlouhý a krásný život plný radosti.

Troufáte si na králíka?

Nejdříve byste si měli ujasnit, zda opravdu králíka chcete a zda se o něj dokážete postarat. Vyhledejte si o jeho chovu co nejvíce informací, přečtěte si naučné knihy, prostudujte zkušenosti ostatních lidí na internetu.

Z hlediska financí je výrazně výhodnější než třeba pes, do krmiva neinvestujete tolik peněz a pravděpodobně i na veterinární klinice budete mít menší účty. Přesto určitou finanční zodpovědnost vyžaduje. Dále také musíte myslet na to, že je králík živé zvíře a budete se mu muset věnovat neustále. Nejedná se o hračku, kterou můžete odložit, kdykoliv vás přestane bavit. Domluvte se předběžně se známými či rodinou, že vám králíka pohlídají, kdybyste třeba jeli na dovolenou nebo se z jiného důvodu nemohli dočasně starat.

Co musíte koupit?

Základem je klec. Ta by měla být dostatečně velká, její rozměry by měly být nejméně 100 × 50 × 50 cm, aby se v ní králík necítil příliš stísněně. Dále potřebujete podestýlku, misku, domeček, po zvážení také jesličky na seno a kočičí záchodek. Předem také promyslete, jaké zvolíte krmivo pro králíky.

Čím krmit?

Vhodné krmivo je takové, které obsahuje všechny důležité živiny, minerály a vitaminy, bez nichž se králík neobejde. Kvalitní granule pro králíky vyrábí a prodává společnost Energys, v jejíž nabídce najdete také krmivo pro morče a další zvířata. Vyrobené jsou tak, aby odpovídaly všem požadavkům králíků. Díky tomuto komplexnímu krmivu bude králík zdravý a spokojený. Chcete mu přece jen život trochu zpestřit? Zvolte bylinky nebo seno. Vyhněte se naopak brukvovitým a salátovým plodinám, nepodávejte ani suché pečivo.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.