Odborníci z RE/MAX Anděl radí: Proč se (nejen) při prodeji nemovitosti vyplatí spolupracovat s realitkou?

Problematika prodeje, koupě i pronájmu nemovitostí je poměrně zapeklitá a rozhodně není od věci požádat o pomoc profesionála – realitního makléře. Pokud vás čeká „realitní poprvé“, pravděpodobně se vám hlavou honí spousta zásadních otázek. Na ty nedůležitější nám poskytla odpovědi realitní kancelář Praha 5 REMAX Anděl.

Proč by měl prodávající kontaktovat realitní kancelář?

Realitní makléře je člověk, který se pohybuje jako ryba ve vodě nejen v oboru nemovitostí. Rozumí také právu, daním a dalším souvisejícím oblastem. Získáte díky němu objektivní pohled na výhody i nevýhody transakce, a navíc ušetříte spoustu času, jež připadá na administrativní záležitosti.

Spousta lidí má bohužel špatné zkušenosti s makléři, kteří neposkytují kvalitní služby. Ty by je však od spolupráce s renomovanou realitkou neměly odradit. Renomované realitní kanceláře (patří mezi ně také RE/MAX Anděl) nabízí časově omezenou smlouvu. Klient si po dobu jednoho nebo dvou měsíců spolupráci vyzkouší, a poté se rozhodne, zda v ní chce spolupracovat.

Jak se určí cena při prodeji bytu či domu?

Současný stav realitního trhu přeje především prodávajícím. RE/MAX Anděl uvádí jako příklad nemovitosti Praha 5, o které je momentálně velký zájem a prodávají se podstatě dráž než před několika lety.

Co se týče nastavení správné prodejní ceny, probíhá na základě tzv. srovnávací tržní analýzy (STA) podobných nemovitostí. Makléř doporučí rozpětí, která odpovídá skutečným prodejním cenám v dané lokalitě.

Jak dlouho prodej nemovitosti trvá?

Pokud realitní makléř dobře zpracuje STA, obvykle se nemovitost prodá do tří měsíců, a to za částku, která se nedostane pod spodní hranici cenového rozmezí. V případě některých lokalit je průměrná doba prodeje kratší.

Můžete si kupce najít sami?

Samozřejmě. I tak vám solidní realitní kancelář poskytne veškeré smluvené služby – zastoupí vás při jednání s úředníky, zajistí advokátní úschovu peněz apod.

Chcete se o prodeji nemovitostí v tandemu s realitní kanceláří dozvědět více, případně rovnou oslovit specialisty na domy a byty Praha 5? Další informace najdete na remaxadel.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.