Vybíráte interiérové dveře? Přečtěte si, jak na to!

Výběr interiérových dveří není jen o estetice. K důležitým kritériím patří účel, druh dezénu, skla, zámku a několik dalších aspektů. Podstatné jsou samozřejmě i rozměry – v tomto směru vám nezbude, než se chopit metru a pustit se do měření. Pro ty z vás, kteří si přesto neví rady, jsme přichystali podrobné instrukce.

Jak správně zaměřit dveře?

Přesné zaměření dveří je základním předpokladem správné objednávky. Můžete postupovat dvěma způsoby, a to tak, že změříte užší stranu (ve falci) nebo maximální šířku dveří.

V případě dveří standardních rozměrů 80/197 jsou konkrétní rozměry následující:

Rozměr ve falci (užší rozměr) má většinou jen o pár centimetrů více než označení dveří. Což znamená, že dveře o velikosti 80 cm měří ve falci cca 82 cm.

Rozměr maximální šířky je podobný, jen se měří při širší straně dveří a má o cca 5 cm více než je udávaná velikost.

Neméně závažné rozhodnutí souvisí s orientací dveří. Jinými slovy – dostanete na výběr mezi pravými a levými dveřmi. Jaké dveře potřebujete, zjistíte podle strany, na které jsou panty. Budete-li mít při pohledu čelem na dveře panty na pravé straně, jedná se o pravé dveře.

Proč čísla v katalogu neodpovídají rozměrům?

Výše jsme uvedli základní pojmy a související rozměry, které však neodpovídají těm, které jsou uvedeny nabídky v katalogu. Proč je u dveří uveden rozměr 80 cm, když ve falci i v maximální šířce naměříte něco jiného? Jedna se totiž o světlost neboli šířku zárubně. Výše uvedené hodnoty získáte změřením zárubní a nikoliv hybné části dveří. Rozměr 80 cm pak odpovídá vzdálenosti levé a pravé vnitřní části zárubně.

Nyní již víte, jak neudělat chybu při zaměření a nezbývá, než si vybrat vhodné provedení. Stylové interiérové dveře prvotřídní kvality najdete na grimax.cz. Renomovaný prodejce nabízí produkty světových značek jako VASCO DOORS, VEGAS, DOORSY DOORS a PORTA DOORS.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.