Vybíráme obývací stěnu: Která barva je ta „správná“?

Tento typ nábytku býval oblíbený v minulosti a nutno podotknout, že i dnes si opět získává na své prestiži. Samozřejmě vzhled už dávno není takový, jaký ho známe z dřívějších let. Dnes jsou trendem moderní obývací stěny, které nabízí špičkovou kvalitu, stejně jako elegantní vzhled. Jakmile narazíte na takový, který vás zaujme, je třeba zaměřit se na výběr vhodného barevného odstínu. Pokud tento problém aktuálně řešíte i vy, podívejte se spolu s námi na základní kritéria, která byste při výběru barvy neměli podcenit.

Zaměřte se na barvu vaší podlahy

Nezáleží na tom, zda máte podlahu dřevěnou, využíváte lamino nebo parkety nebo chodíte po koberci. To, co by vás mělo zajímat nejvíce, je aktuální nebo plánovaný odstín podlahové krytiny. Zde platí, že by obývací stěny rozhodně neměly být v podobném odstínu, jako je barva vaší podlahy. Vždy je třeba, aby byl zachován jistý kontrast.

Co to znamená? U světlejších odstínů podlah volte raději tmavší barvu stěny. Platí to i naopak. Kde je podlaha tmavší, sem se bude hodit nábytek spíše světlejší. Proč? Protože nádherně vynikne. Velmi praktický a pohodlný nákup v tomto ohledu nabízí firma T-nábytek, která se zaměřila na jednoduché třídění v oblasti vzhledu. Bude se vám hodit, až budete vybírat v rámci tří hlavních kritérií, kam se řadí:

  • Použitý materiál
  • Použitý dekor
  • Barevné provedení jako takové

Roli hraje také barva vašich stěn

Už dávno neplatí, že bychom museli mít stěny v obývacím pokoji vymalovány striktně na bílo. Dnes je trendy používat všelijaké světlejší barevné odstíny. Proto dbejte na to, aby obývákové stěny dokázaly s daným barevným nádechem také dokonale ladit. To nejhorší, co můžete udělat, je zvolit dva zcela rozdílné barevné odstíny. V takovém případě může vše působit dokonce odpuzujícím dojmem. My doporučujeme jít cestou podobných barevných kombinací, přičemž podobně jako u podlahy se zaměřte na odlišnost v rámci intenzity odstínu.

Nechte si poradit od profesionálů

Není-li vaše estetické cítění tak vyvinuté, není třeba zoufat. S výběrem obývací sestavy vám pomůže také profesionální prodejce. Ten může nabídnout ale i dopravu zdarma, výnos do bytu, nebo odbornou montáž. I zde vám poradíme, kde dané info hledat. Zkuste weby IDnábytek.cz nebo Nábytek-dnes.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.