Rekuperace zajistí optimální vnitřní prostředí

Kvalitu bydlení ovlivňuje spousta faktorů a mezi ty nejdůležitější nepatří jen to, jak na nás působí interiér, ale také to, jak se doma cítíme. Na mysli máme mikroklima, tedy především větrání. V dobře větraném prostředí se obyvatelům mnohem lépe dýchá a navíc nedochází k rychlému znehodnocení stavebních materiálů. Postaráte-li se ve vašem bydlení o optimální větrání, zajistíte mu mnohem delší životnost.

Zdravé dýchání = kvalitnější život

Není to tak dávno, kdy jsme uvnitř netrávili ani zdaleka tolik času jako dnes a není tedy divu, že se na kvalitě vnitřního ovzduší příliš nelpělo. V podstatě se neřešila vůbec a bylo odstavena takříkajíc na druhou kolej. V současné době však patří mezi hojně diskutovaná témata.

Kvalitu vnitřního ovzduší ovlivňuje celá řada krátkodobých a dlouhodobých faktorů. Mezi ty krátkodobé, které lze relativně jednoduše eliminovat, patří např. objem vzduchu na osobu, úklid nebo vaření. Na dlouhodobé faktory je třeba myslet již při výstavbě nebo v rámci rekonstrukce a výrazně negativní vliv mohou mít špatně zvolené stavební materiály, nábytek, izolace a další zdroje výparů formaldehydu a jiných škodlivých látek.

Na scénu přichází rekuperace

Předpokládáme, že vám na svém zdraví záleží a chcete, aby byla kvalita vnitřního ovzduší ve vašem bydlení co nejvyšší. Perfektním pomocníkem, který zajistí optimální větrání a zabrání šíření alergenů a prachu, je rekuperace. Důmyslná vzduchotechnika je nedílnou součástí většiny moderních novostaveb a funguje na principu zpětného využívání tepla z vnitřního vzduchu. Rekuperační jednotka teplo odsává a poté ohřívá čerstvý vzduch, který do domu proudí zvenčí. V průběhu teplých měsíců pracují rekuperační jednotky obráceně a vzduch ochlazují. Zkrátka a dobře zajišťují ideální vnitřní prostředí po celý rok.

SORKE – profesionálové, díky kterým budete lépe žít i vy

Rozhodli jste se pro změnu? Pokud jste během výstavby svého domu nebo jeho rekonstrukce na rekuperační systém zapomněli, nebo jej neřešili, obraťte se na společnost SORKE s.r.o. Ta se kompletní realizací vzduchotechniky zabývá již od roku 1995 a zajistí pro vás vše od návrhu až po konečnou montáž ověřeného systému z komponentů renomovaných značek.

Spoustu dalších informací ohledně rekuperace najdete na webových stránkách www.sorke.cz. Nezapomeňte, že rekuperační jednotka představuje investici do vašeho zdraví a navíc se vám zakrátko začne vracet i z finančního hlediska.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *