Jak správně vybrat dětskou židli k psacímu stolu?

Školní rok je v plném proudu. Děti dostávají jeden domácí úkol za druhým, starší žáci se musejí připravovat na těžké písemky a zkoušení, vypracovávají rozsáhlé projekty. Malí i velcí žáci tráví spoustu času za psacím stolem. Podpořte jejich zdraví a správné držení těla. Vyberte jim kvalitní dětskou židli, která odpovídá všem požadavkům zdravého sezení. Dětská židle je na první pohled k nerozeznání od kancelářské židle pro dospělé, je ovšem menší a respektuje specifika dětské postavy.

Židle, která vydrží po celou dobu základní školy

Správná dětská židle by měla mít libovolně nastavitelnou výšku, a to v co největším rozsahu, aby mohla růst společně s dětmi. Židle, na které prvňáček píše své první domácí úkoly tak vydrží až do doby, kdy dítě doroste na běžnou kancelářskou židli. Celou základní školu tak nebudete muset kupovat novou, a přitom bude mít židle stále ideální výšku.

Správné držení těla podporuje zdraví

Základem každé pracovní židle, jak pro děti, tak pro dospělé, je ergonomické tvarování, které podporuje správné držení těla. Správný sed předchází bolestem zad a dalším nepříjemnostem. U dětí je ergonomické tvarování židle ještě důležitější, neboť rostou a jejich páteř je k poškození mnohem náchylnější.

Houpání každý miluje

Pracovní židle, která se nehoupe? Tu by nikdo nechtěl. Houpání vyžadují všichni bez ohledu na věk. Jak ale zamezit tomu, aby dítě kvůli houpání nezanedbávalo své povinnosti? Houpání dočasně uzamkněte a dovolte ho dítěti až jako odměnu za odvedenou práci. Protisíla houpání se dá snadno nastavit podle hmotnosti dítěte.

Pohodlná židle = lepší školní výsledky

Pohodlná židle má kladný vliv nejen na zdraví, ale také na školní výsledky a úspěchy. I vám se určitě lépe pracuje ve vyšším komfortu. Proto neváhejte a kupte svým dětem kvalitní židli co nejdříve.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.