Co byste měli vědět o barvách, než se pustíte do malování interiéru?

Vymalovat je snadné. Stačí si koupit barvu, chopit se štětky či válečku a s chutí se pustit do práce. Ale bude výsledek dostačující? Pouze za předpokladu precizně připraveného podkladu, použití kvalitních nátěrových hmot a výběru vhodných barev. Přečtěte si praktické tipy, které nám prozradili odborníci z firmy Barvy laky KOMPLET.

Jak používat barvy?

Chcete-li, aby vás interiér hned tak neomrzel, nepodceňujte barevnou koncepci a vymyslete nadčasové řešení. Naopak se vyhněte módním výstřelkům a pokusům s nejistým výsledkem.

Pro velké plochy použijte neutrální barvy, výraznější barvy patří doplňkům a menším předmětům. Stěny a strop by měly zůstat „vzdušné“ a zbytečně nepoutat pozornost.

Nezapomeňte na optické vlastnosti barev – tmavé zmenšují prostor a ubírají světlo, světlé prostor naopak zvětšují a prosvětlují.

Nepodceňujte význam psychologie barev. Každý tón určitým způsobem působí na psychiku. Barvy přírodního charakteru navozují dojem stability a uklidňují. Výrazné barvy vypadají efektně, ale jejich přílišné užití vede k disharmonii.

Kde barvy nakupovat?

Odborníci z firmy Barvy laky KOMPLET upozorňují, že dlouhou životnost a další požadované vlastnosti mají jedině kvalitní malířské a fasádní barvy. Proto na pobočkách nabízí pouze prověřené produkty od známých dodavatelů. Zároveň nabízí profesionální tónování, díky kterému lze dosáhnout konkrétního tónu.

Nedílnou součástí sortimentu jsou také doplňky pro přípravu povrchu (speciální silikony, tmely apod.) a související sortiment. Rozhodnete-li se nakoupit barvy u odborníků, dostane se vám kvalifikovaného poradenství a podrobné instruktáže. Českobudějovická firma má pobočky i v Berouně, Příbrami, Opavě, Žďáru nad Sázavou a Teplicích. Další zajímavé informace najdete na www.barvy-komplet.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.