Naplánujte si odvoz suti a odpadu tak, aby akce proběhla hladce

Pustili jste se do rekonstrukce bydlení a chystáte se bourat? Než se do toho pustíte, zamyslete se nad tím, jak naložíte se sutí a dalším odpadním materiálem, který již nadále nevyužijete. Připravte se na odvoz suti v předstihu a nepředělávejte si zbytečné starosti. Naplánujete-li si vše dopředu, ušetříte si čas i nervy. A my vám prozradíme pár praktických tipů.

Kolik suti a odpadu bude třeba odvézt?

Jako první vás jistě napadne otázka, v čem budete suť odvážet. Menší hromadu můžete naskládat lopatou na přípojný vozík, ale v případě velkého množství byste odvozem strávili věčnost. Dojdete-li k závěru, že se bez kontejneru neobejdete, zvažte, jak velký budete potřebovat. Tím, že si necháte přivézt menší kontejner a dopravce bude muset jet na víckrát, rozhodně neušetříte. Raději si připlaťte za o něco větší kontejner, do kterého se vejde všechna suť i vše ostatní.

Dopravci obvykle nabízí odvoz suti a odpadu v kontejnerech o objemu 3 m3. Jsou vhodné také na zeminu, směsný odpad, lehký odpad bez suti, polystyrenový a zahradní odpad. Pokud vám tento objem nebude stačit, můžete si objednat odvoz ve velkém kontejneru s objemem kolem 10 m3.

Nehroťte to s časem a nechte si rezervu

Dopravci obvykle při výpočtu ceny za odvoz suti a odpadu kalkulují také s dobou, po kterou bude kontejner u zákazníka. Přesto se – ve snaze ušetřit – snažte uvažovat realisticky a nechte si kontejner přistavený dostatečně dlouho. Situace, kdy ještě nemáte kontejner ani zdaleka plný a dopravce už hlásá příjezd, není zrovna příjemná.

S časovou rezervou počítejte také při případném sjednávání povolení od majitele pozemku (např. budete-li hlásit závor veřejného prostranství).

Kdo vám s odvozem suti pomůže?

Přistavení kontejnerů, ale také veškeré související služby včetně vyklízení odpadu (včetně zahradního) a dovozu stavebního materiálu zajišťují profesionálové z www.odvoz-sut.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.