Moderní garážová vrata: Umíte si vybrat?

Počítat při stavbě domu také s garáží není nic nadstandardního. Naopak jde o logický krok každého majitele vozidla, kterému na svém majetku záleží. Garáž automobil chrání před vlivem počasí i před zloději. Jejím nejdůležitějším prvkem jsou vrata. Ale jak je vybrat?

Ať už vás čeká stavba nové garáže nebo rekonstrukce stávající, nemusíte mít strach, že nenajdete vhodná garážová vrata. Typů je naopak tolik, že si vybere každý. Pravděpodobně ani nebudete muset řešit stavební úpravy – pouze začistíte stavební otvor.

Jaké jsou typy garážových vrat?

Sekční garážová vrata

Zřejmě nejrozšířenější varianta – sekční garážová vrata – funguje na principu otevírání po vodicích kolejnicích nahoru. Díky tomu vrata nezabírají místo v prostoru před garáží a nabízí velmi pohodlnou manipulaci. Jsou k mání v desítkách různých provedení, například od firmy Kružík je můžete mít až v 35 druzích imitací dřeva. Na první pohled jsou k nerozeznání od opravdového.

Rolovací garážová vrata

Rolovací garážová vrata jsou dobrou volbou do menší garáže, ve které je prostor tak akorát pro automobil. K výhodám tohoto typu patří absolutní nenáročnost na prostor při otevírání, tichý chod, nízká hmotnost a příjemná cena.

Dvoukřídlá garážová vrata

Preferujete klasické řešení? Dvoukřídlá garážová vrata mají stále co nabídnout. Jsou spolehlivá, jejich životnost je dlouhá a umožňují nejefektivnější využití prostoru v garáži. Akceptujete-li vyšší pořizovací cenu, budete z nich mít radost. Dobrou volbou jsou sekční garážová vrata Kružík s možností integrace vstupních dveří.

Žádoucí vlastnosti

Při výběru vrat do garáže nejde jen o vhodně zvolený typ, ale také o snadné ovládání, nenáročnou údržbu, dobré izolační vlastnosti a v neposlední řadě o estetiku. Chcete-li se o moderních garážových vratech dozvědět více, pokračujte na www.bubik-vrata.cz a zeptejte se kvalifikovaného prodejce. S výběrem vám ochotně poradí.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.